Z pieniędzy na lotnisko powstaną kolejne drogi w Podlaskiem

2012.03.07 00:00
Przebudowa ulic w Łomży ma szansę na dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Zarząd województwa wpisał tę inwestycję na listę projektów kluczowych. W kolejce do dofinansowania czeka przebudowa ul. Waszyngtona i budowa przedłużenia ul. Świętokrzyskiej w Białymstoku.
Z pieniędzy na lotnisko powstaną kolejne drogi w Podlaskiem
Fot: sxc.hu

Zarząd Województwa wpisał przebudowę ulic w Łomży na podstawową listę projektów kluczowych RPOWP (czyli zestawienie najważniejszych, strategicznych inwestycji w regionie). Oznacza to, że po przygotowaniu dokumentacji i spełnieniu wymogów formalnych projekt otrzyma unijną dotację.

Inwestycja obejmuje przebudowę Szosy do Mężenina i ul. Sikorskiego. Jej wartość to 28,45 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi 17 mln zł. To już drugi etap modernizacji łomżyńskich ulic (pierwszy obejmował przebudowę al. Piłsudskiego, al. Legionów i ul. Spokojnej).

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pieniądzom "uwolnionym" po przesunięciu budowy lotniska na lata 2014-2020. Wczesnej środki te wsparły już kilka ważnych przedsięwzięć drogowych w regionie (m.in. przebudowę drogi między Janowem i Korycinem oraz obwodnicę Księżyna).

Listę rezerwową projektów kluczowych powiększyły inwestycje związane z przebudową dróg wojewódzkich na odcinkach: Hajnówka - Jelonka, Tykocin - Stare Jeżewo, Michałowo - Juszkowy Gród oraz Suwałki - Sejny. A także projekty zgłoszone przez Białystok: przebudowa ul. Waszyngtona (na odcinku od Akademickiej do Wesołej) i budowa przedłużenia ul. Świętokrzyskiej. Szacunkowa wartość tych przedsięwzięć to ponad 250 mln zł. Dofinansowanie wynosi przeszło 240 mln zł. Wsparcie projektów z listy rezerwowej będzie możliwe gdy pojawią się kolejne wolne środki.

E.S.

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39