Z plaży na lodowisko, czyli aktywne lato z BOSiR. Nastąpią zmiany godzin i nie tylko

2024.06.21 12:13
W nadchodzący weekend rozpoczynają się wakacje. To oznacza zmiany
w grafikach obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także wiele atrakcji, które umilą letni czas wszystkim wypoczywającym w stolicy Podlaskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Z plaży na lodowisko, czyli aktywne lato z BOSiR. Nastąpią zmiany godzin i nie tylko
Fot: BOSiR

W najbliższych dniach nie popływamy na jednej z miejskich pływalni

Pływalnia Rodzinna z ul. Stromej najbliższe dni wykorzysta na przygotowanie do lata. Niezbędna przerwa techniczna w funkcjonowaniu potrwać ma tylko od 21 do 30 czerwca 2024 r. W tym czasie obiekt będzie zamknięty dla klientów. Czynne jednak wciąż będą Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej i Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej. Te obiekty pracują jednak tylko do 30 czerwca 2024 r. W lipcu i sierpniu 2024 przewidziano tam przerwę wakacyjną.

Od 1 lipca do końca sierpnia 2024 Pływalnia Rodzinna z ul. Stromej będzie czynna siedem dni w tygodniu w godzinach 6:15 -21:30.

Wakacyjne kursy pływania dla każdego

Pływalnia zaprasza także na wakacyjne kursy pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tygodniowe turnusy będą się odbywały w lipcu i sierpniu 2024 r. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych w dziewięciu turnusach. Szczegóły pod tym linkiem: https://miejskoaktywni.pl/wakacyjne-kursy-plywania-1522. Sprzedaż kursów odbywa się w kasie Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1a. Szczegóły - pod nr tel. 85 662 87 03.

Zajęcia aqua aerobiku na Pływalni Rodzinnej odbywać się będą od niedzieli do czwartku (z wyłączeniem piątków i sobót) w godzinach: 16:15, 17:00, 18:00, 18:45, 19:45, 20:30. Szczegóły pod tym linkiem: https://miejskoaktywni.pl/wakacyjny-aqua-aerobik-1514.

Dojlidy - bezpieczne kąpielisko z wieloma atrakcjami

Ofertę wodno-rekreacyjną uzupełnia Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej, funkcjonujący codziennie od 9:00 do 20:00. To kąpielisko strzeżone przez ratowników z szerokim wyborem sprzętu wodnego i sportowego. Po zalewie dojlidzkim można pływać nowymi rowerami wodnymi w kształcie kabrioletów, deskami sup, kajakami, łodziami, żaglówkami i deskami windsurfingowymi. Na Dojlidach można także wynająć rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, foteliki do przewozu dzieci i kaski ochronne. Są również kijki do spacerów do nordic walking.

Nowością jest tu wodny plac zabaw, stacja do puttowania w disc golfie, stół do tenisa stołowego oraz stół do szachów/warcabów. Działa także Park Linowy Lemur z czterema trasami z przeszkodami oraz wyciąg do sportów wodnych WakeStok.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” jest także areną wielu wydarzeń sportowych. Tradycją sportowego sezonu na Plaży Miejskiej są już od wielu lat Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. Imprezę planujemy na 29-30 czerwca, a zawody organizowane są we współpracy z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej.

Sauna Dojlidy dostępna jest na wyłączność. Wynajem dla maksymalnie 25 osób – 180 zł za godzinę. Rezerwacje: tel. 699 677 617.

Hero Run Kids

6 lipca BOSiR wspólnie z Fundacją Białystok Biega organizują wyjątkowe przedsięwzięcie dla dzieci, które może dobrze nastroić na letni czas. W Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” odbędzie się Hero Run Kids. To bieg z przeszkodami, a wśród nich znajdą się specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, do pokonania dołem czy bieg przez wodę.

Elemental Tri Series

18 sierpnia OSW Dojlidy i ulice wokół niego, po raz kolejny staną się areną zmagań cyklu Elemental Tri Series. To triathlonowa impreza dla amatorów i wyczynowców, na których czekają niemałe wyzwania związane z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie, aquabike oraz Puchar Polski. W programie są także zawody biegowe i pływackie dla dzieci.

Wakacje za kierownicą

Wakacje to dobry moment by nauczyć się i spróbować poprowadzić pojazd. Na Torze Białystok – w bezpiecznych warunkach – to możliwe. Organizowane są tu jazdy samochodowe, motocyklowe i gokartowe dla posiadaczy tych pojazdów. Zapraszamy do zapisów na jazdy przez stronę: https://miejskoaktywni.pl/tor

Lato na łyżwach? Dlaczego nie!

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników łyżwiarstwa – latem w Białymstoku będą organizowane ślizgawki na Lodowisku! Typowo zimowa atrakcja będzie dostępna w wakacyjne miesiące. Ponowne otwarcie Lodowiska po przerwie technologicznej planowane jest na koniec czerwca 2024. Godziny wejść na taflę w lipcu i sierpniu 2024 r. będziemy publikować na naszej stronie. Letnie szaleństwo na ślizgawce możliwe będzie dzięki zaangażowaniu białostoczan i głosom oddanym w Budżecie Obywatelskim 2024.

Więcej informacji na: https://miejskoaktywni.pl/

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1080 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39