Z Rzymu do Białegostoku. Projektantka Barbara Piekut zaprezentuje nową kolekcję

2021.08.30 14:49
Barbara Piekut zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję "Sleepwalking" w Białymstoku. Na wybiegu pojawią się białostoczanki o różnych kształtach i w różnym wieku.
Z Rzymu do Białegostoku. Projektantka Barbara Piekut zaprezentuje nową kolekcję
Fot: mat. prasowe

Premiera nowej kolekcji

We wtorek (31.08) będzie miała miejsce polska premiera kolekcji "Sleepwalking" Barbary Piekut dla marki MO.YA fashion couture, prezentowanej przed kilkoma tygodniami w Rzymie. Imprezę Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

Na wybiegu poza zawodowymi modelkami pojawią się białostoczanki w różnym wieku i rozmiarze.

- Będzie to swoiste święto kobiecości, którą powinnyśmy się cieszyć każdego dnia, bo każda z nas jest piękna i wyjątkowa bez względu na swoje obwody, czy metrykę - uważa projektantka.

Na kolekcję składa się niemal 40 sylwetek powstałych w duchu haute couture, tworzonych ręcznie na Podlasiu. Będzie można podziwiać typowe już dla marki MO.YA fashion zdobienia "hand made", koronki, pióra, perły i kryształki, które składają się na niezwykłe suknie ślubne i wieczorowe, z których znana jest Barbara Piekut.

- Kiedy nieco ponad miesiąc temu byłam w Rzymie, gdzie swoją premierę miała moja najnowsza kolekcja "Sleepwalking", zdałam sobie sprawę, że to już 9 lat, jak postanowiłam pójść za głosem serca, pozwolić pasji zawładnąć moim życiem i zacząć projektować pod marką MO.YA fashion couture. Zdecydowałam wtedy, że muszę koniecznie to uczcić, pokazując nową kolekcję w moim rodzinnym mieście. Kolekcję, która powstawała w bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy świat zatrzymał się w miejscu, a świat mody przeszedł porządne trzęsienie ziemi - nagle obudziliśmy się wszyscy w nowej rzeczywistości - całkowitej digitalizacji pokazów mody, zakupów wyłącznie online, królującej wszędzie dzianiny dresowej, która całkowicie niemal wyparła modę wysoką - mówi Barbara Piekut.

Wówczas projektantka podjęła decyzję o rozpoczęciu prac nad nową kolekcją, która miała być swoistym hołdem kobiecości. Zdaniem Barbary Piekut, celebrowanie kobiecości powinno być nieodłączną częścią naszej codzienności bez względu na to, jak ta codzienność wygląda.

- Cieszę się, że będziemy mogli się spotkać, by tej kobiecości złożyć hołd i by celebrować modę bez względu na wiek, czy rozmiar - dodaje.

Ubrania tworzone na Podlasiu

MO.YA fashion to marka istniejąca na polskim rynku od 2012 r., tworzona przez projektantkę Barbarę Piekut, słynącą do swego zamiłowania do haute couture - jest to dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie dla konkretnego klienta. Odzież wykonana jest z wysokiej jakością materiałów i wykończeń.

Suknie ślubne i wieczorowe Barbary Piekut dla marki MO.YA od początku do końca szyte są w Polsce, na Podlasiu, z dbałością o każdy detal i w krótkich seriach, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Projektantka gościła z pokazami m.in. w Paryżu, Rzymie, Mediolanie, czy Berlinie, jak i w wielu miejscach w Polsce.

Jej kolekcje publikowane były w takich pismach i portalach, jak: Avanti, Twój styl, LaMode.info, BE Magazine, Hedonist Magazine, czy Elements Magazine, wydawany w Nowym Yorku. Projektantka była wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobyła tytuł Podlasianka 2016, Sukces roku 2019, była finalistką New Look Design Refresh, zdobyła również nagrodę Kwartalnika "Moda&Styl".

Informacje o wydarzeniu: Premiera kolekcji "Sleepwalking" Barbary Piekut.

Portal BiałytsokOnline objął wydarzenie patronatem medialnym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39