"Za wolność, byś wolny był" do obejrzenia w Teatrze Dramatycznym

2022.02.15 17:22
To będą pierwsze pokazy spektaklu "Za wolność, byś wolny był" w reżyserii Grzegorza Suskiego od czasu jego premiery w grudniu 2021 roku. Z tej okazji Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował wyjątkową promocję biletową.
"Za wolność, byś wolny był" do obejrzenia w Teatrze Dramatycznym
Fot: Bartek Warzecha

Widowisko sceniczne "Za wolność, byś wolny był" przybliża historię wprowadzenia stanu wojennego i powstania "Solidarności".

W przedstawieniu wykorzystano fragmenty wierszy Stanisława Barańczaka oraz filmów dokumentalnych, a przede wszystkim wspomnienia członków regionalnej "Solidarności".

– Wyzwaniem, które stoi przed każdym z nas, jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach stanu wojennego. By przypomnieć tamte wydarzenia, zapraszamy na widowisko sceniczne "Za wolność, byś wolny był". Przygotowany przez nasz Teatr spektakl jest o tyle ważny, gdyż odnosi się do kontekstu białostockiego. W przedstawieniu są zawarte materiały archiwalne: ogólnopolskie, a nawet i światowe, a także mające związek z regionalną "Solidarnością". Przedstawienie dedykujemy szczególnie młodemu pokoleniu, by zapoznało się z nieodległą historią, która zdarzyła się naprawdę – zauważa Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Czytaj również: "Żeby zechciało się chcieć". Wyjątkowa produkcja Teatru Dramatycznego.

Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl już w najbliższy weekend, 19 i 20 lutego o godz. 19.00 w Kinie Ton. Bilety w promocyjnej cenie: 40 zł – normalny, 30 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie internetowej: dramatyczny.pl.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39