Zaatakował maczetą znajomego! Potem pijany opiekował się malutkimi dziećmi

2023.11.16 12:55
Do policyjnego aresztu aresztu trafił 33-latek podejrzewany o usiłowanie zabójstwa. Podczas imprezy zakrapianej alkoholem zaatakował on maczetą swojego 53-letniego znajomego. Poszkodowany trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli w domu aresztowanego mężczyzny dużą ilość narkotyków.
Zaatakował maczetą znajomego! Potem pijany opiekował się malutkimi dziećmi
Fot: Podlaska Policja

W sobotę, 11 listopada, tuż przed godziną 19:00 dyżurny łomżyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rannym mężczyźnie, który został zaatakowany siekierą i jest ciężko ranny. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Zastali tam nietrzeźwego, zakrwawionego mężczyznę. Udzielili mu niezbędnej pomocy i przekazali ratownikom wezwanej karetki pogotowia.

53-letni poszkodowany poinformował mundurowych, że sobotni wieczór spędzał pijąc alkohol z synem swojej partnerki. Mężczyźni zaczęli się sprzeczać. W pewnym momencie jego 33-letni towarzysz zaatakował go maczetą. Pokrzywdzony wskazał dom, w którym powinien znajdować się jego oprawca. Po dotarciu we wskazane miejsce funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 33-latka opiekującego się 6-miesięczną córką i 2,5-letnim synem.

Policjanci zabezpieczyli na terenie jego domu aż 440 gramów środków odurzających. Były to między innymi: amfetamina, marihuana oraz kryształ. Malutki synek zatrzymanego mężczyzny, widząc, że mundurowi zabierają susz, powiedział im, że to "buch taty". Na miejsce została wezwana pomoc społeczna, której pracownicy przejęli opiekę nad dziećmi.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. We wtorek, 14 listopada sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39