Zabawny film o miłości. Grupa przyjaciół gra w niewinną grę [WIDEO]

2019.09.26 15:04
Jakie premiery obejrzymy w tym tygodniu? Nowością jest film "(Nie)znajomi" z Mają Ostaszewską i Tomaszem Kotem. Można go oglądać w sieci kin Helios.
Zabawny film o miłości. Grupa przyjaciół gra w niewinną grę [WIDEO]
Kadr z filmu "(Nie)znajomi"

"(Nie)znajomi"

"(Nie)znajomi" to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę.

Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

W filmie występują: Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski.Pierwszy raz w kinie

Seans filmowy "Pierwszy raz w kinie" jest skierowany do najmłodszych widzów, którzy wybiorą się z rodzicami do kina po raz pierwszy. Wyjątkowy dobór bajek i specjalne warunki, jakie stworzone są maluchom (światła na sali kinowej lekko przygaszone i ściszony dźwięk), zapewnią młodym, przyszłym kinomanom komfortowy początek wielkiej przygody ze światem kina. Każdy uczestnik otrzymuje przed seansem pamiątkowy dyplom oraz żegnany jest okolicznościowym balonem.

Film, jaki obejrzą najmłodsi w najbliższą niedzielę w sieci kin Helios, to zestaw bajek "Pamiętnik Florki, część IV". Na seanse z cyklu "Pierwszy raz w kinie" bilet kupuje tylko opiekun. Dzieci są wyjątkowymi gośćmi i wchodzą na film bezpłatnie.

Szczegóły:
Pierwszy Raz w Kinie - "Pamiętnik Florki, cz. IV" w Helios Alfa,
Pierwszy Raz w Kinie - "Pamiętnik Florki, cz. IV" w Helios Biała,
Pierwszy Raz w Kinie - "Pamiętnik Florki, cz. IV" w Helios Jurowiecka

"Dzięki Bogu"

W kinie Forum premierę ma film "Dzięki Bogu". Oparty na faktach nowy film François Ozona ("8 kobiet", "Basen", "Podwójny kochanek") to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak ofiary pedofilii w Kościele organizują się po 30 latach, aby w końcu wymierzyć sprawiedliwość.

Alexandre (Melvil Poupaud, "Na zawsze Laurence", "Czas, który pozostał", "Nad morzem") mieszka w Lyonie z żoną i pięciorgiem dzieci. Jest przykładnym katolikiem. Pewnego dnia odkrywa, że ksiądz Preynat, który go skrzywdził, kiedy był harcerzem, nadal pracuje z nieletnimi. Postanawia działać. Wkrótce dołączają do niego dwie inne ofiary księdza: François (Denis Ménochet, "Bękarty wojny") i Emmanuel (Swann Arlaud, "Sponsoring").

Film "Dzięki Bogu" skupia się właśnie na ofiarach i to jest jego wielka siła. Ukazuje ich skomplikowane relacje z bliskimi i nieoczywisty stosunek do wiary.

Światowa premiera filmu odbyła się na Berlinale, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury. Miesiąc później kardynał Philippe Barbarin (przedstawiony w filmie) został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii. Proces księdza Preynata ma się odbyć do końca roku. 4 lipca tego roku został on wydalony ze stanu duchownego.Repertuar kin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39