Zabili 60-latka za 30 zł

2013.05.17 00:00
Dwóch mieszkańców gminy Mały Płock zabiło mężczyznę dla telefonu wartego 30 zł. 20-latek i jego rok starszy kolega zostali aresztowani. Grozi im nawet dożywocie.
Zabili 60-latka za 30 zł
Fot: sxc.hu

Tragedia rozegrała się w miejscowości Ruda Skroda. Jak wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Łomży, napastnicy znali już wcześniej swoją ofiarę. Jeden z nich bywał często gościem samotnie mieszkającego 60-latka. To właśnie w jego domu mężczyźni napadli i brutalnie pobili 60-latka.

Śledczy ustalili, że napastnicy używali kastetu i kopali swoją ofiarę. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna miał połamane kości klatki piersiowej. Zmarł on w wyniku odniesionych obrażeń. Napastnicy po pobiciu okradli właściciela. Ich łupem padły m.in. karty bankomatowe i stary telefon o wartości 30 zł. Mężczyźni bezskutecznie próbowali wypłacić pieniądze z konta. Zostali zatrzymani.

Sąd zdecydował o zastosowaniu środku zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Najbliższe trzy miesiące 20-latek i jego o rok starszy kolega spędzą w więzieniu. Za zabójstwo grozi im kara nawet dożywotniego więzienia. Do aresztu trafił także ich 22-letni kolega. Jak ustalili śledczy, feralnego dnia miał on podwieźć znajomych do wsi Ruda Skroda.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39