Zajrzyj za kulisy, zrób zdjęcie w kostiumie. Dzień Otwarty w Teatrze Dramatycznym

2018.04.03 13:44
Z okazji trwających obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem "Chodź do Teatru!". Widzowie będą mogli zajrzeć za teatralne kulisy w niedzielę (15.04).
Zajrzyj za kulisy, zrób zdjęcie w kostiumie. Dzień Otwarty w Teatrze Dramatycznym
Fot: Teatr Dramatyczny

Inicjatywa ogólnopolskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pod szyldem "Dotknij Teatru" jest efektem połączenia oddolnej akcji "Dotknij Teatru", powstałej w Łodzi i warszawskiego projektu Instytutu Teatralnego. Zbieżność idei obu projektów pozwoliła na integrację działań, a w efekcie akcja "Dotknij Teatru" rozszerzyła się na większość polskich województw. Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru świętowane są także w województwie podlaskim.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku tym razem będzie gościć wszystkich sympatyków 15 kwietnia. Widzowie będą mieli możliwość zajrzenia za teatralne kulisy, obejrzenia fragmentów spektakli, a także wystawy kostiumów. Młodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w czytaniu fragmentów powieści "W pustyni i w puszczy", a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w teatralnym kostiumie.

- Mam nadzieję, że widzowie ponownie skorzystają z naszego zaproszenia i odwiedzą nas w trakcie Dnia Otwartego. Tylko raz w roku zdarza się okazja, aby zobaczyć teatr od kuchni. Co roku liczymy na obecność naszych sympatyków, ale także osób, które na co dzień nie korzystają z oferty naszej instytucji. Być może obejrzenie fragmentu spektaklu zachęci te osoby do obejrzenia całego przedstawienia. Serdecznie do tego zachęcam - mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Dzień Otwarty odbędzie się 15 kwietnia w godz. od 11.00 do 15.00. Tego dnia także kasa Teatru będzie czynna już od godz. 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Repertuar Teatru Dramatycznego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39