Zakończenie sezonu w Operze zapowiada się obficie

2021.06.24 11:31
Opera i Filharmonia Podlaska w ten weekend kończy sezon. Z tej okazji przygotowała ciekawy program. Coś dla siebie znajdą zarówno fani muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.
Zakończenie sezonu w Operze zapowiada się obficie
Fot: OiFP
Artyści OiFP podczas koncertu

W piątek (25.06) odbędzie się Gala Operowa, czyli oficjalne zakończenie sezonu artystycznego. O godz. 19:00 w sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2 będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie i chóry ze słynnych oper. Wystąpią: Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Vladimir Kiradjiev – dyrygent, Małgorzata Trojanowska – sopran, Joanna Motulewicz – mezzosopran i Tomasz Rak – baryton. Za przygotowanie chóru odpowiada Violetta Bielecka. W programie są utwory Verdiego, Saint-Saënsa, Czajkowskiego, Moniuszki, Dvořáka, Rossiniego, Mozarta.

Natomiast w sobotę (26.06) będzie można wsłuchać się w utwory Zbigniewa Wodeckiego, zaplanowany jest koncert ku pamięci artysty "Z Tobą chcę oglądać świat". Wydarzenie odbędzie się w amfiteatrze przy ul. Odeskiej 1 o godz. 19:00.

- Na koncert "Z Tobą chcę oglądać świat" zapraszamy miłośników jazzu i estrady, fanów staromodnego stylu i tych, którzy zawsze chcą być w awangardzie. To muzyczna podróż, która zainspiruje - zachęca Opera.

Wykonawcami będą: Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki (soliści) oraz zespół muzyczny: Marcin Nagnajewicz – kierownik muzyczny, fortepian, opracowanie muzyczne, Kamil Skorupski – saksofon, Cezary Just – gitara basowa, kontrabas oraz Adam Krzyczkowski – perkusja.

W niedzielę (27.06) czeka nas muzyczna uczta z piosenkami Anny German i Krzysztofa Krawczyka. Koncert "W piękny rejs z Anną German" odbędzie się w amfiteatrze o godz. 18:00. Usłyszymy najpiękniejsze utwory German i Krawczyka w nowych aranżacjach, w wykonaniu solistów Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie to z pewnością sentymentalna podróż dla starszych słuchaczy i muzyczne odkrycie dla młodszych.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
1436 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39