Zakończył się egzamin gimnazjalny. Sprawdź, jak ci poszło

2013.04.25 00:00
W czwartek (25.04) zakończył się trwający 3 dni egzamin gimnazjalny. Jest on brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Wyniki uczniowie poznają dopiero w czerwcu.
Zakończył się egzamin gimnazjalny. Sprawdź, jak ci poszło
Fot: sxc.hu

Sprawdzian podzielony był na 3 bloki przedmiotowe. We wtorek (23.04) uczniowie zdawali test z wiedzy humanistycznej – z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnego dnia rozwiązywali zadania z matematyki oraz z innych przedmiotów ścisłych – fizyki, chemii, biologii i geografii.

Czwartkowy sprawdzian dotyczył umiejętności z języków obcych. Uczniowie pisali egzamin z języka obcego, którego uczyli się jako obowiązkowego w szkole – angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego lub włoskiego. Sprawdzian, podobnie jak w zeszłym roku, podzielony był na dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Każdy z nich trwał 60 minut.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum niezależnie od wyniku, jednak jest on brany pod uwagę przy rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 3, 4 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2013 uczniowie poznają w czerwcu. Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - ARKUSZE

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl
1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39