Zaktualizowany Białystok w Google Street View

2018.12.12 07:18
W usłudze Street View, która jest dostępna w ramach map Google, można już oglądać zaktualizowane zdjęcia Białegostoku, które zostały zrobione w sierpniu zeszłego roku.
Zaktualizowany Białystok w Google Street View
Fot: Google.com

W zeszłym i na początku bieżącego roku po ulicach największych Polskich miast, dokładnie 37 – m.in. Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Lublina, Gdańska, ale też Białegostoku, jeździły samochody Google Street View, które robią zdjęcia do popularnej aplikacji, z której internauci mogą skorzystać na mapach Google. W stolicy województwa podlaskiego pojawiły się w sierpniu 2017 roku. Google Polska poinformowało, że na witrynie można już oglądać zaktualizowane zdjęcia poszczególnych miast.

W ramach nowych zdjęć możemy np. wejść do przejścia podziemnego pod skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego. W niektórych miejscach jest możliwość wybrania obrazu z różnych okresów czasu, co daje sposobność do porównania, jak dane miejsce wyglądało np. w 2011 roku. Co ciekawe, np. "stojąc" przy Astorii, mamy możliwość zobaczenia tylko obrazu sprzed 6 lat, ale gdy przeskoczymy w kierunku przystanku przy ul. Sienkiewicza, zdjęć do wyboru jest kilka.

Na zdjęciach prezentowanych w Street View twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są rozmazane. Gdyby jednak ktoś zauważył jakąś nieprawidłowość lub nieodpowiednie treści, może to zgłosić.

Pierwsze zdjęcia Street View w Polsce zostały zostały zrobione w 2011 r., kolejne fotografie wykonywane z samochodów były robione w 2014 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1589 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39