Zakupy na czas epidemii. W kryzysie rodzą się nowe pomysły na biznes

2020.03.26 15:46
Osoby, które boją się wyjść do sklepu, mogą zrobić zakupy przez internet. Wystarczy przekazać listę zakupów telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem strony internetowej. Produkty są świeże i dobrej jakości.
Zakupy na czas epidemii. W kryzysie rodzą się nowe pomysły na biznes
Fot: pixabay.com
Zakupy z dostawą do domu

W związku z panującą sytuacją i obostrzeniami, jakie wchodzą w życie każdego dnia oraz apelami władz miasta o pozostanie w domu, białostoczanin Mateusz Perzyna postanowił wspomóc lokalne społeczeństwo w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przy okazji narodził się nowy pomysł na biznes.

- Pomysł przyszedł sam w związku z panującą epidemią i zauważyliśmy na swoim przykładzie, że zrobienie zakupów było bardzo trudne biorąc pod uwagę duże kolejki i tłok, jaki panował w sklepach - powiedział nam pomysłodawca zakupybialystok.pl.

Mateusz Perzyna od 10 lat prowadzi 5 sklepów internetowych. Posiada wszystkie niezbędne środki do tego, by taka działalność dobrze funkcjonowała, m.in. własny magazyn, auta i zespół pracowników.

Kto najczęściej korzysta z usług?

- Sprzedaż ruszyła w sobotę 21 marca. Zrealizowaliśmy do tej pory 3 zamówienia i mieliśmy łącznie 8 telefonów na temat tego, jak to może być zrealizowane, więc ciężko nam jeszcze określić, do kogo głównie dociera nasza usługa - wyjaśnia Mateusz Perzyna.

Zainteresowanie wzrasta każdego dnia, jednak pan Mateusz musi mierzyć się z brakiem zaufania ze strony klientów. Obawia się, że białostoczanie są przezorni i mogą rezygnować z korzystania z usług sklepu ze względu na rosnącą w czasie epidemii liczbę oszustw internetowych.

- Zależy nam na tym, byśmy byli wiarygodni. Zależy nam na bezpieczeństwie i zaufaniu ze strony białostoczan - kontynuuje.

Jak zamówić zakupy z dostawą do domu?

Wystarczy przekazać listę zakupów telefonicznie, poprzez e-mail bądź za pośrednictwem strony internetowej. Wymagana jest przedpłata w wysokości 100 zł.

Zamówienia przyjmowane są każdego dnia do godz. 9.00, a dostarczane w godz. 15.00-20.00. Jeżeli klient przekroczy kwotę 100 zł, to dopłaca kartą na podstawie przedstawionego paragonu.

Zakupy realizowane są u sprawdzonych dostawców na Podlaskiej Giełdzie Rolno-Towarowej. Odbierane są indywidualnie, bezpośrednio u dostawcy. Produkty są świeże i dobrej jakości. Reszta uzupełniana jest w hurtowniach spożywczych takich jak Selgros.

Pracownicy przestrzegają wszelkich zasad bezpieczeństwa stosując maseczki ochronne oraz rękawiczki.

W sumie koszt zrobienia zakupów i dostawy zaczyna się od 18 zł. Cena zależy od wartości koszyka i kodu pocztowego dostawy.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39