Zakupy z osobistym stylistą. Na czym polegają i ile kosztują?

2014.09.22 00:00
Nie wszyscy wiedzą, że w Białymstoku można zrobić zakupy z osobistym stylistą. Taka usługa staje się osiągalna dla coraz większej liczby osób – kreatorzy wizerunku dostosowują się do wymogów i zasobności portfela klienta.
Zakupy z osobistym stylistą. Na czym polegają i ile kosztują?
Fot: freedigitalphotos.net/admr

Co robi personal shopper?

Personal shopping, czyli zakupy z osobistym stylistą, do tej pory kojarzyły się z niedostępnością - wiele osób uważało, że taka usługa zarezerwowana jest głównie dla celebrytów i osób zamożnych. Obecnie myślenie na ten temat się zmienia – zakupy z personal shopperem stają się tańsze i łatwiej dostępne.

- Zakupy ze stylistą to wspólne zakupy z osobą, która potrafi obiektywnie i profesjonalnie doradzić, jaką garderobę wybrać, aby wyglądać dobrze w zależności od sytuacji, specyfiki figury, typu kolorystycznego, a zarazem, co bardzo ważne, aby czuć się dobrze i pozostać sobą – tłumaczy Ewa Luśtyk, stylistka, wizażystka i personal shopper z Wizancjum.pl.

Usługa dla każdego?

Na zakupy z personalnym stylistą może się umówić praktycznie każda osoba, bez względu na wiek i płeć. A kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

- To usługa skierowana do pań i panów, którzy nie radzą sobie dobrze w kreowaniu swojego wizerunku. Często także taka potrzeba pojawia się, gdy np. zmieniamy pracę lub awansujemy. Albo przez lata nic nie zmienia się w naszej garderobie i czujemy, że ogarnął nas marazm i całkowicie gubimy się w trendach, kolorach, czy doborze odpowiedniego fasonu do naszej figury – odpowiada Agnieszka Kulgawczyk ze Szkoły Makijażu i Stylizacji Visage.

Ile kosztują "prywatne" zakupy?

- Zakupy poprzedzone są spotkaniem z klientem, poznaniem go, jego preferencji, gustu, potrzeb, specyfiki figury itp. Cena spotkania poprzedzającego zakupy jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb danej osoby. Następnie, po uzyskaniu niezbędnych informacji, odwiedzam sklepy i wyszukuję odzież odpowiadającą konkretnym potrzebom klienta. Zakupy trwają zazwyczaj od 4 do 6 godzin – wyjaśnia Ewa Luśtyk.

Koszt zakupów ze stylistą w Białymstoku wynosi ok. 100-150 zł za godzinę. Do tego trzeba doliczyć kwotę, jaką przeznaczymy na nowe ubrania i dodatki.

- Liczba ubrań, a co za tym idzie - koszt zakupów, jest sprawą indywidualną. Każdy z moich dotychczasowych klientów wydawał tyle, na ile był sobie w stanie pozwolić. Były to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych - dodaje stylistka z Wizancjum.pl.

Gdzie iść ze stylistą?

O tym, dokąd pójdziemy z osobistym stylistą zdecyduje przede wszystkim zasobność naszego portfela. Personal shopper dobierze sklep do potrzeb klienta – zarówno pod względem stylu, jak i wysokości cen.

- Zakupy są robione w różnego rodzaju sklepach, począwszy od sieciówek, a skończywszy na ekskluzywnych butikach. W głównej mierze zależy to od wysokości budżetu przeznaczonego na ten cel, ale również od upodobań klientki. Na takich zakupach można przekonać się, że aby dobrze i modnie wyglądać, nie trzeba mieć "grubego portfela". Najwygodniej jest robić takie zakupy w galerii handlowej, gdzie mamy obok siebie wiele sklepów i dzięki temu większą swobodę wyboru ubrań, obuwia, galanterii, czy biżuterii - wyjaśnia Agnieszka Kulgawczyk.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39