Zalew Dojlidy - wjazd do wody przeznaczony dla łodzi został uszkodzony

2015.07.21 00:00
Plaża Dojlidy jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez białostoczan podczas letnich upałów. Otoczenie zalewu przeszło gruntowny remont. Niestety niektóre elementy już zostały uszkodzone.
Zalew Dojlidy - wjazd do wody przeznaczony dla łodzi został uszkodzony
Fot: Adam Bargłowski

Odnowiona plaża przyciąga turystów

Plaża Dojlidy niczym nie przypomina tej sprzed kilku lat. W ostatnim czasie miejsce to przeszło gruntowny remont i zyskało całkiem nowe oblicze. Usypano nową plażę, urządzono boiska do siatkówki, piłki nożnej, powstały ścieżki spacerowe, urządzenia rekreacyjne do ćwiczeń fitness, place zabaw. Turyści mają wyznaczone miejsca do grillowania i rozpalania ogniska. Wykonano także tarasy dookoła wyspy, którą połączono drewnianym mostem ze stałym lądem. Zbudowano pomosty dla wędkarzy i parking dla kamperów.

Uszkodzony został wjazd do wody dla obiektów wodnych

Powodzeniem cieszy się też nowy sprzęt. Chętni mogą wypożyczać żaglówki, kajaki, łódki, deski windsurfingowe czy rowery wodne itp. Zainteresowanych jest wielu, niemalże od początku otwarcia plaży zjeżdżają się na nią żeglarze i kajakarze.

Nasz czytelnik poinformował jednak, iż już uszkodzony jest wjazd do wody przeznaczony dla obiektów wodnych: "na uwagę zasługuje fakt, iż obiekt niedawno został oddany do użytkowania, wydano przeszło 12,2 mln zł, natomiast zaniedbano podstawowy element do wodowania obiektów wodnych" - napisał pan Adam.

- Wjechał jakiś ciężki sprzęt i uszkodził wjazd. To nie nasza wina. Brzeg jest miękki, mamy niski poziom wody i niestety stało się to, co się stało – informuje Tomasz Budzyński, kierownik Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy.

Naprawa będzie wiązała się ze sporymi kosztami, dlatego prawdopodobnie wjazd do wody dla sprzętów wodnych zostanie naprawiony dopiero jesienią i będzie z niego można korzystać dopiero w przyszłym sezonie.

- Chcemy to zrobić profesjonalnie i solidnie, by więcej nie doszło do tego typu sytuacji. Wjazd zostanie naprawiony niebawem, być może jesienią, tak by w przyszłym sezonie wszystko było gotowe - informuje Budzyński.

Nie ma pieniędzy na trzygwiazdkowy hotel

Przebudowa Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy" dobiegła końca kilka miesięcy temu. W sumie wartość projektu wyniosła 12,2 mln zł, z czego 4,7 mln do środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej. Dawniej w planach było wybudowanie na terenie zalewu hotelu o trzygwiazdkowym standardzie z salami konferencyjnymi i szkoleniowymi. Niestety, jak informuje kierownik Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, nie ma na to pieniędzy.

- Projekt jest, pozwolenie też jest. My niestety nie mamy na to funduszy, ale może znajdzie się ktoś, kogo zainteresuje ten temat – mówi Budzyński.

Z hotelu mogliby korzystać turyści odwiedzający Białystok i korzystający z miejskiej plaży. Obecnie muszą szukać noclegu w centrum miasta.

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji za modernizację Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy został nominowany do nagrody "Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich", zobacz: Modernizacja Dojlid nominowana do "cudu"

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

947 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39