Zamknięte komisariaty. Policjanci wyjdą na ulice

2015.04.01 00:00
W trzech miejscowościach powiatu białostockiego nastąpiła reorganizacja pracy komisariatów. Od kwietnia posterunki będą zamknięte w nocy.
Zamknięte komisariaty. Policjanci wyjdą na ulice
Fot: Archiwum

Zmiany dotyczą komisariatów w: Choroszczy, Michałowie i Wasilkowie. Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedzone było ponad roczną analizą. Wszystko po to, by zwiększyć ilość policjantów pełniących służbę wśród mieszkańców bezpośrednio w podległym terenie. Ma to sprawić, że mundurowi będą bliżej ludzi.

Od 1 kwietnia policjant, który dotychczas w nocy pełnił służbę na "dyżurce" praktycznie nieodwiedzanego przez interesantów budynku, będzie pełnił służbę na zewnątrz, na bieżąco reagując na zaistniałe zdarzenia. W dni powszednie budynki tych komisariatów otwarte będą w godzinach od 6:00 do 22:00, zaś w weekendy i święta w godzinach od 8:00 do 16:00. Dzięki temu rozwiązaniu, w każdym z trzech komisariatów nawet 46 służb w miesiącu pełnionych będzie służbami pełnionymi na zewnątrz. O taką właśnie liczbę zwiększy się ilość patroli pełnionych na tym terenie.

Jeżeli ktoś potrzebowałby skontaktować się w nocy z policją, może to bez problemu zrobić. Na budynkach komisariatów zostaną umieszczone specjalne urządzenia z bezpośrednim połączeniem do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

W internecie cały czas dostępna jest ankieta, dzięki której można wyrazić swoją opinię na temat wprowadzonych zmian. Ankietę można wypełnić tutaj.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1165 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39