Zapadły ważne rozstrzygnięcia. Poznaliśmy drużyny, które powalczą o finał na PGE Narodowym

2024.05.09 13:47
Tykocin, Choroszcz, Białystok - z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Podlaskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Łomży przystąpiło aż 71 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze zespoły w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w wielkim finale na PGE Narodowym.
Zapadły ważne rozstrzygnięcia. Poznaliśmy drużyny, które powalczą o finał na PGE Narodowym
Fot: Puchar Tymbarku

Które podlaskie drużyny spróbują spełnić marzenia? Wszystko jest już jasne

6 i 7 maja dziecięce zespoły z całego województwa podlaskiego rywalizowały w Łomży o miano najlepszej piłkarskiej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 71 ekip w trzech kategoriach wiekowych (U-8, U-10 i U-12) z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców.

Najliczniej w turnieju reprezentowana była kategoria U-10 chłopców, w ramach której na boiska wybiegło aż 15 zespołów. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku. W starszej kategorii wiekowej chłopców zwyciężyła z kolei drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Białymstoku.

- Od wielu lat zgłaszam drużyny do Pucharu Tymbarku i podobnie jak w poprzednich latach nie rozczarowała nas organizacja rozgrywek. Turniej ten to fantastyczna możliwość dla zawodników do przede wszystkim dobrej zabawy i też realizacji piłkarskich marzeń. W czasie rozgrywek zmierzyliśmy się z wieloma trudnymi rywalami, jednak nasi zawodnicy wiedzieli, o co walczą, czyli o możliwość gry w wielkim finale na PGE Narodowym. Do Warszawy jedziemy z nastawieniem, aby czerpać jak najwięcej radości z gry i zawalczyć o realizację marzeń - oznajmia Tomasz Walukiewicz, trener ZSP 2 w Białymstoku.

Wśród dziewczyn największym zwycięzcą Podlaskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa w Choroszczy, której reprezentantki, podobnie jak rok wcześniej, wygrały w kategoriach U-10 i U-12.

- Od bardzo dawna nasze uczennice i uczniowie z niecierpliwością czekali na rozgrywki Pucharu Tymbarku, ponieważ jest to dla nich jedno z największych przeżyć. Tym bardziej że nasza najstarsza drużyna dziewczyn brała udział w tej rywalizacji po raz trzeci, a w ubiegłym roku zajęła 6. miejsce w Finale Ogólnopolskim. Jeszcze lepszy wynik odnotował wówczas zespół dziewczyn w kategorii U-10, zajmując 4. miejsce. Oczywiście w związku z tym obydwie nasze drużyny mierzyły się w tym roku z mianem faworytek. Z tego też względu musiały się bardzo napracować, aby obronić tytuł najlepszych drużyn w województwie podlaskim w kategoriach U-10 i U-12. Świetnie zaprezentowali się również chłopcy w kategorii U-12, zajmując miejsca 5-8. Apetyt jednak rośnie i w tegorocznej edycji turnieju dziewczynki chcą poprawić rezultat z zeszłego roku. Marzenia są po to, żeby je spełniać, dlatego po cichu liczą na grę w wielkim finale na PGE Narodowym - mówi Mariusz Dzienis, trener drużyn z SP w Choroszczy.

Na etapie wojewódzkim zakończyły się rozgrywki w kategorii U-8. Wśród chłopców zwycięska okazała się drużyna nosząca nazwę Hetman Skłodowscy Tykocin, która w meczach finałowych pokonała zespoły Szkoły Podstawowej w Knyszynie oraz Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku. Najlepszy zespół w kategorii dziewcząt - KP Ster - ze Szkoły Podstawowej STER w Białymstoku nie przegrał w rozgrywkach ani jednego meczu.

Padł nowy rekord

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki finał na PGE Narodowym w kategoriach U-10 i U-12 zaplanowano z kolei na 10 czerwca, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja.

Przypomnijmy, że do udziału w tegorocznej odsłonie wydarzenia zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju.

- Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym. Życzę wszystkim piłkarkom i  piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek - mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1094 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39