Zapaśnicy KS-u Wschód z medalami. Zdobyli je podczas Pucharu Polski Kadetów

2022.03.30 11:46
W miniony weekend (26-27.03), w Kostrzynie nad Odrą, odbył się drugi Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym stanowiący eliminator do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która to w 2022 r. zorganizowana zostanie w Suwałkach.
Fot: KS Wschód

W kolejnym turnieju Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym wystartowało 198 zawodników z 49 klubów z całego kraju. Stoczono w sumie aż 349 walk, a na imprezie tej bardzo dobrze wypadli przedstawiciele białostockiego KS-u Wschód.

Bezkonkurencyjny w kategorii 55 kg okazał się podopieczny Dariusza Ryżykowa - Amir Mintulaev - który wygrał 4 pojedynki, natomiast srebrny medal zdobył Filip Wnorowski. Zawodnik ten nie przystąpił do finałowej walki z powodu kontuzji. Ponadto w kategorii 51 kg 2. miejsce zajął Sajfulla Makhaev.

W zmaganiach odbywających się pod szyldem Pucharu Polski Kadetów zaprezentowało się w sumie 10 reprezentantów KS-u Wschód i - co bardzo ważne - wszyscy zakwalifikowali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.