Zapłać wierszem za kawę. Ciekawa akcja w białostockim lokalu

2019.03.18 07:40
Na interesującą akcję zaprasza neobistro Kwestia Czasu. Z okazji Światowego Dnia Poezji za kawę można zapłacić wierszem swoim lub ulubionego autora.
Zapłać wierszem za kawę. Ciekawa akcja w białostockim lokalu
Fot: pixabay.com

Skąd pomysł?

- Usłyszałem o pomyśle w ubiegłym roku. Producent kawy Julius Meinl organizował podobną akcję w wybranych kawiarniach w Polsce. Pomysł od razu bardzo mi się spodobał i pomyślałem, że w Białymstoku też mogłoby się to udać - mówi Łukasz Szczepański, współtwórca neobistro Kwestia Czasu.

Jak tłumaczy, to druga odsłona akcji. W ubiegłym roku w działania włączył się Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku i wspólnie udało się zorganizować Spotkanie Poetów (wieczór poetycki z Teresą Radziewicz i Krzysztofem Puławskim prowadzony przez Olgę Gordiejew z Polskiego Radia Białystok) oraz turniej jednego wiersza. W tym roku również możliwe są dodatkowe wydarzenia. Za wcześnie jednak, by podawać szczegóły.

Na czym polega akcja?

Udział w wydarzeniu jest bardzo prosty. Wystarczy w dniu Światowego Dnia Poezji, czyli w czwartek (21.03), przyjść do neobistro Kwestia Czasu z napisanym lub wydrukowanym wierszem i wręczyć go bariście. W zamian lokal oferuje wybraną kawę z lokalnej augustowskiej Palarni Kawy La Kafo, z którą współpracuje. Z racji tego, że to Światowy Dzień Poezji, to i kawy będą "światowe" - pochodzą z Brazylii, Gwatemali, Etiopii czy Kenii.

- Zachęcam, by był to własny tekst. Nawet jeżeli ktoś nie pisze na co dzień, to jest to świetna okazja, by spróbować. Na pewno filiżanka kawy może pomóc w odnalezieniu w sobie poety. Wybrane teksty opublikujemy na naszym profilu na FB - zapewnia Łukasz Szczepański.

Można odnaleźć w sobie poetę

Akcja potrwa w godzinach otwarcia lokalu - od godz. 11.00 do godz. 22.00.

- Zależy mi na tym, żeby w neobistro Kwestia Czasu umiejętnie łączyć to, co proponujemy gościom na co dzień - dobre jakościowe, lokalne produkty - z ważnymi społecznymi tematami i podawać to w atrakcyjnej formie. "Zapłać wierszem za kawę" jest przykładem takiej akcji. To świetna okazja, by zainspirować się tym, co nas otacza, odnaleźć w sobie moce twórcze i choć na chwilę stać się poetą. Przy okazji można napić się pysznej kawy - podsumowuje Szczepański.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39