"Żart" gimnazjalisty. Na portalu społecznościowym napisał, że się zabije

2017.06.30 12:54
Dyrektor jednego z białostockich gimnazjów zawiadomił policję, że uczeń zamieścił w internecie wpis zapowiadający, iż wkrótce się zabije. Jak się okazało, nastolatek uważał, że był to "żart".
"Żart" gimnazjalisty. Na portalu społecznościowym napisał, że się zabije
Fot: pixabay.com

W czwartek (29.06) po godz. 22.00 funkcjonariusz dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku otrzymał informację mailową od dyrektora jednego z białostockich gimnazjów. Wynikało z niej, że uczeń jego szkoły na portalu internetowym zamieścił wpis o treści: "Nikt mnie nie lubi, nikt mnie nie kocha, a to oznacza tylko jedno... Wkrótce zabiję się (...)".

Do domu 14-latka wysłano mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Pod wskazanym adresem policjanci zastali matkę chłopca, która oświadczyła, że nie ma kłopotów wychowawczych z dzieckiem. Dodała, że syn za moment wróci od kolegi. Po powrocie do miejsca zamieszkania 14-latek był zdziwiony, że zastał tam nie tylko matkę, ale także policjantów.

Pytany o to, dlaczego zamieścił w internecie taką wypowiedź, odpowiedział, że zrobił to... dla żartu. Chciał też sprawdzić, ile osób zareaguje na taki komunikat. Ponadto oznajmił, że nie ma myśli samobójczych i czuje się dobrze, a niepokojący wpis usunie. Bezpiecznego gimnazjalistę funkcjonariusze pozostawili pod opieką matki.

Teraz 14-letni białostoczanin pozostanie w zainteresowaniu policjantów z Referatu ds. nieletnich i patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

985 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39