Zatrzymane telewizory

2005.11.28 00:00
27 listopada, około godziny 3.00 policjanci z Zambrowa zauważyli zaparkowanego na przydrożnym parkingu ciężarowego Mercedesa z naczepą. Z pewnością pojazd nie wydałby się funkcjonariuszom podejrzany, gdyby nie fakt, że z boku otwartej naczepy stały 4 oryginalnie zapakowane telewizory.

Z plandeki zerwane były plomby i linki ją podtrzymujące. Nic nie słyszący kierowca łotewskiego tira spał w kabinie i dopiero od policjantów dowiedział się, że w naczepie ma o kilka telewizorów mniej. Chwilę później policjanci zatrzymali wyjeżdżającego z parkingu bordowego busa, którym jechało trzech Białorusinów. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że mężczyźni mają o jeden paszport więcej. Mundurowi niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego w Zambrowie, który drogą radiową przekazał komunikat pozostałym funkcjonariuszom. Już po 5 minutach inny patrol policji zatrzymał do kontroli pojazd na białoruskich tablicach rejestracyjnych jadący w kierunku Białegostoku. Jego kierowca okazał się właścicielem czwartego paszportu znalezionego w busie na parkingu. Po przeszukaniu auta policjanci ujawnili 4 telewizory, tej samej marki co wystawione przy tirze. Wszystkich zatrzymanych obywateli Białorusi dowieziono do komendy w Zambrowie. Z pewnością gdyby nie współpraca obu patroli policji, wystawione przy naczepie telewizory również zostałyby skradzione.
Jak ustalono TIR, do którego włamali się obcokrajowcy przewoził 108 42-calowych telewizorów marki Samsung wartych blisko 450 tysięcy złotych.


1352 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39