Zatrzymano produkcję fałszywej Coca-Coli

2010.02.04 00:00
Policja zatrzymała dwa tiry załadowane podrobionymi napojami oraz przeszukała wytwórnię i zabezpieczyła nielegalny towar. Już zatrzymano właściciela firmy.

W Fastach koło Białegostoku zatrzymano 2 tiry wyładowane 58 paletami z podrobionymi napojami znanej marki - miały etykietę sprzed 2 lat, nakrętkę z niestarannym wydrukiem, a kod kreskowy jako kraj wytworzenia wskazywał Estonię. Później przeszukano magazyn firmy spedycyjnej oraz pomieszczenia zleceniodawcy gdzie znaleziono napoje za ok. 180 tys. zł.

W środę (3.02) policjanci z Olsztyna pojawili się natomiast w Olecku, gdzie prowadzono nielegalną rozlewnię. Zabezpieczono tam linię produkcyjną, ok. 40 tys. 2-litrowych butelek produktu, ok. 30 tys. pustych butelek, etykiety i nakrętki. Wartość napoi oszacowano na 200 tys. zł. Po przeszukaniu zabezpieczono także 2 tony podrobionych proszków do prania i płynów do naczyń znanych marek. W oddziale firmy w Goleszowie znaleziono jeszcze 1,5 tony podrobionego proszku.

Podrabiane napoje i środki czystości trafiały do sklepów w Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Pracujący nad sprawą policjanci ustalają jak długo trwał proceder, ile osób było w niego zaangażowanych oraz ilu było pośredników.

49-letni właściciel firmy i jego 36-letni pracownik trafili do aresztu. Zgodnie z prawem, za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat więzienia - o sprawie informuje zespół prasowy podlaskiej policji.

E.S.

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39