Zawieszono opłaty za studia i niektóre terminy obron prac dyplomowych

2020.03.19 09:15
Studenci Politechniki Białostockiej przez pewien czas nie będą ponosić opłat za studia. Dodatkowo część obron prac dyplomowych zostanie przeniesiona na inny termin.
Zawieszono opłaty za studia i niektóre terminy obron prac dyplomowych
Fot: MZ

Podjęto decyzję odnośnie opłat za studia

W środę (18 marca) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rekomendację o zawieszeniu przez uczelnie poboru opłat za studia. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym, czasowym zawieszeniem kształcenia w uczelniach, ale też ograniczeniem działalności wielu przedsiębiorstw, w których pracują studenci.

W związku z zaleceniem resortu Politechnika Białostocka przystąpiła do sporządzenia niezbędnych regulacji wewnętrznych w celu zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia.

"Znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji, w której powinniśmy się wykazać solidarnością i empatią. W pełni zgadzamy się z tym, że ograniczenie obciążeń finansowych studentów jest w tej chwili sprawą istotną, szczególnie, że w związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego zamykane są m.in. lokale gastronomiczne i sklepy branżowe w centrach handlowych, będące dla wielu studentów miejscem pracy" - czytamy w komunikacie rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa.

Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Co z obronami prac dyplomowych?

Trzeba również pamiętać, że na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej trwają obrony prac dyplomowych. W tym zakresie również dokonano kilku zmian.

Obrony dyplomów na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku są zawieszone do 25 marca 2020 roku.

Na Wydziale Elektrycznym egzaminy dyplomowe, które zostały ustalone przed zawieszeniem zajęć, odbywają się zgodnie z planem, a więc jedna osoba obroni się 19 marca, a druga - 25 marca.

Jeśli zaś chodzi o Wydział Informatyki, to zaplanowane egzaminy dyplomowe zakończą się 20 marca. Ich przesunięcia w terminie mogą nastąpić w sytuacjach indywidualnych, w przypadku choroby dyplomanta lub innych przypadków losowych.

Natomiast na Wydziale Mechanicznym obrony prac dyplomowych odbywały się do 17 marca. Po tym terminie nie planuje się kolejnych.

Więcej odnośnie najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi w sprawie funkcjonowania uczelni w oparciu o komunikaty rządowe, zalecenia GIS i zarządzenia wewnętrzne wydawane przez rektora PB w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, można przeczytać tutaj: Informacje i zalecenia – koronawirus.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39