Zawodnicy Juvenii spisali się na medal. Władze miasta pogratulowały sukcesu

2023.01.19 16:53
Na zakończonych przed kilkoma dniami mistrzostwach Europy w short tracku sportowcy białostockiej Juvenii zdobyli 2 medale. W czwartek (19.01) świetnego występu pogratulował łyżwiarzom Rafał Rudnicki.
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Zastępca prezydenta Białegostoku - Rafał Rudnicki - zobaczył się z medalistami mistrzostw Europy w short tracku, by pogratulować im wybitnego startu. Uroczyste spotkanie, podczas którego nie zabrakło kwiatów i upominków, miało miejsce na lodowisku przy ul. 11. Listopada.

- Mistrzostwa Europy w short tracku przyniosły zawodnikom Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok wspaniałe osiągnięcia. Jesteśmy dumni z waszych sukcesów. Gratuluję w imieniu władz miasta, ale także wszystkich białostoczan - powiedział Rafał Rudnicki.

Przypomnijmy, że w Gdańsku Natalia Maliszewska wywalczyła srebro w zmaganiach kobiet na 500 m, natomiast po brąz sięgnęła męska sztafeta na 5000 m, w której startowali Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski, Michał Niewiński z Juvenii Białystok oraz Diane Sellier (Stoczniowiec Gdańsk).

Warto też wspomnieć, że blisko podium była również sztafeta kobiet na 3000 m w składzie: Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska (obie Juvenia) oraz Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Polki zajęły 4. miejsce.