Zawodniczka klubu Ragnarok Białystok mistrzynią Polski

2019.04.10 11:20
W dniach 5-7 kwietnia, w Nowy Targu, przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w formule Low Kick Juniorów i Seniorów. Na zawodach tych złoty medal wywalczyła przedstawicielka klubu Ragnarok Białystok - Julia Gierejko.
Zawodniczka klubu Ragnarok Białystok mistrzynią Polski
Fot: Ragnarok Białystok

W najważniejszym krajowym wydarzeniu w dyscyplinie kickboxing (formuła low kick) wzięło udział blisko 280 zawodników i zawodniczek z 78 klubów z całej Polski. Na imprezie tej znakomicie zaprezentowała się Julia Gierejko (Ragnarok Białystok), która w kategorii junior starszy do 60 kg sięgnęła po złoto.

Przedstawicielka białostockiego zespołu zmagania rozpoczęła od "wolnego losu", po czym pierwszą rywalką Gierejko była Sandra Karłowicz (Panzer Suwałki). Walka - na korzyść Julii - zakończyła się przed czasem po trzecim liczeniu w drugiej rundzie.

W finałowej batalii zawodniczka podlaskiego klubu okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy - Weroniki Kukuczki (NKSW Nowy Targ) - dzięki czemu to właśnie na szyi Gierejko zawisł krążek wykonany z najcenniejszego kruszcu.

Już za kilka tygodni Ragnarok Białystok spróbuje przywieźć do północno-wschodniej części kraju kolejne trofea. Wielkimi krokami zbliżają się bowiem Mistrzostw Polski K-1 Rules. Zawody te odbędą się w Sanoku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

970 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39