Zawodnik KS-u Wschód został mistrzem Polski

2021.11.17 09:44
13 i 14 listopada, w Swarzędzu (woj. wielkopolskie), rozegrano X Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Na imprezie tej medal koloru złotego zdobył Szymon Godun z białostockiego KS-u Wschód.
Fot: KS Wschód

W X Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym wystartowało 225 zawodników z 48 klubów z całego kraju. Stoczono aż 393 pojedynki, a ponad połowa z nich zakończyła się położeniem rywala na łopatki.

W kategorii 41 kg bezkonkurencyjny okazał się Szymon Godun. Przedstawiciel KS-u Wschód wygrał trzy starcia z najlepszymi zawodnikami w swojej stawce (trzech jego przeciwników walczyło o brąz i dwóch go zdobyło), a następnie w finale reprezentant białostockiej drużyny zawalczył w ubiegłorocznym mistrzem Polski młodzików. Decydujący bój stał na wysokim poziomie i prowadzony był w szybkim tempie. Nie uświadczyliśmy żadnej pasywności, obaj zawodnicy cały czas prezentowali dynamiczną pracę.

Ostatecznie na pełnym dystansie Szymon Godun zwyciężył 4:2 i to właśnie on został nowym mistrzem kraju młodzików. Warto dodać, że jego brat - Nikodem - w przeszłości również sięgał po ten tytuł i to dwukrotnie.

Na mistrzostwach walczyli jeszcze Mustafa Chalaschev (5. miejsce w kategorii 57 kg) oraz Filip Wnorowski (10. miejsce w kategorii 52 kg). Należy też zaznaczyć, że brązowym medalistą w kategorii 85 kg został Mikołaj Carewicz z klubu UKS Feniks Krynki, a w Pucharze Polski Juniorów w stylu klasycznym na najniższym stopniu podium stanął Islam Elbiev (kategoria 87 kg).

Zmagania w Swarzędzu śledził Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego - Andrzej Supron. Na turnieju pojawiła się też Agnieszka Wieszczek-Kordus, czyli brązowa medalistka z Pekinu w zapasach kobiet.