Zbiórka książek dla dzieci. Trwa akcja

2015.11.06 00:00
Ruszyła tegoroczna ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci, które przebywają w domach dziecka czy na szpitalnych oddziałach. Książki można oddać w CH Auchan Hetmańska.
Zbiórka książek dla dzieci. Trwa akcja
Fot: pixabay.com

Akcję "Cyrkuluj książeczko" po raz kolejny organizują Centra Handlowe Auchan oraz Fundacja "Już pomagam". Ponownie przyłączyło się do niej Centrum Handlowe Auchan Hetmańska.

Do końca roku na terenie galerii handlowej będzie wystawiony specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników - bajki, opowiadania, wierszyki czy albumy. Wszystko, co pozwoli maluchom zapomnieć - choć na chwilę - o smutkach i problemach.

- Już po raz piąty przyłączamy się do akcji. Co roku udaje nam się zgromadzić kilkaset książek. Wierzymy, że pełne przygód opowieści są w stanie dostarczyć maluchom wiele radości, a to jest dla nas niezwykle ważne - mówi Marlena Brzostowska, menedżer Centrum Handlowego Auchan Hetmańska.

Akcja "Cyrkuluj książeczko" to ogólnopolska zbiórka książek dla najbardziej potrzebujących maluchów. Zebrane egzemplarze przekazywane są wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część trafia także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci z uboższych rodzin mają łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39