Zbliża się Jaga Cup. Najpierw eliminacje

2018.05.16 09:43
W dniach 26-27 maja na płycie głównej stadionu miejskiego zorganizowany zostanie turniej Jaga Cup. W zawodach dla dzieci z rocznika 2008 weźmie udział 12 drużyn. 11 ekip jest już znanych. O ostatnie miejsce rozegra się walka w turnieju eliminacyjnym.
Zbliża się Jaga Cup. Najpierw eliminacje
Fot: jagiellonia.pl

Już w najbliższy piątek (18.05) na bocznym boisku stadionu miejskiego 8 zespołów rozegra kilkugodzinny piłkarski bój. Jego stawką będzie awans do głównej części turnieju Jaga Cup i rywalizacja z najlepszymi akademiami w kraju i Europie.

W eliminacjach weźmie udział 7 drużyn będących akademiami współpracującymi z Jagiellonią - czyli AP Ostróda, Piast Białystok, BKS Lublin, Puszcza Hajnówka, Ruch Wysokie Mazowieckie, Mamry Giżycko, FA Dainava (Litwa) - a także zespół Juniora Białystok.

Najpierw odbędzie się faza grupowa, po czym najlepszy team wyłonią zmagania w fazie pucharowej.

Zwycięzca piątkowych zmagań 26 i 27 maja wystartuje w turnieju Jaga Cup, gdzie pojawią się również takie ekipy, jak: Borussia Dortmund (Niemcy), Sporting Lizbona (Portugalia), Celtic Glasgow (Szkocja), Cadence SFC (USA), Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Wigry Suwałki oraz gospodarz, czyli Jagiellonia Białystok.

Ubiegłoroczną edycję zawodów wygrała niemiecka Borussia Dortmund.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1283 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39