Zbliża się VI Wschodni Kongres Gospodarczy

2019.09.24 08:00
Już w środę (25.09) rozpocznie się VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Jak zawsze będzie mnóstwo ciekawych debat i spotkań odnośnie perspektywy rozwoju Polski Wschodniej.
Zbliża się VI Wschodni Kongres Gospodarczy
Fot: JF

Kilkadziesiąt debat i spotkań

Nadchodzi jedno z największych wydarzeń dotyczących perspektywy rozwojowej Polski Wschodniej. Przez 2 dni odbędzie się 30 debat, w których udział weźmie około 1500 uczestników, 200 prelegentów oraz 700 uczniów i studentów. Wśród nich znajdą się przedsiębiorcy, decydenci, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz start-upy. VI Wschodni Kongres Gospodarczy odbędzie się już w środę i czwartek (25-26.09).

Tegorocznemu wydarzeniu przyświeca hasło: "Tu spotyka się Zachód ze Wschodem". Ma ono podkreślać intencje, jakie przyświecają zarówno organizatorom, jak i partnerom Kongresu. A są nimi przede wszystkim chęć do tworzenia doskonałej przestrzeni do dyskusji, konfrontacji i zbliżania oraz szukania wspólnych rozwiązań służących rozwojowi Polski Wschodniej.

– Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku to debata różnych środowisk, przedstawicieli świata biznesu, gospodarki i polityki, ekspertów, naukowców. Rozmawiamy o istotnych tematach, tym, co najważniejsze z perspektywy lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i europejskiej – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. – Spotkania, networking i kongresowa, wyjątkowa atmosfera – to kolejne z atutów wydarzenia – dodaje.

W tym roku cykl debat imprezy rozpocznie sesja plenarna pt. "15 lat w Unii Europejskiej". Wówczas uczestnicy spotkania wspólnie zastanowią się nad tym, co nam daje członkostwo w Unii Europejskiej, porównają też doświadczenia naszego kraju do krajów bałtyckich.

Pierwszego dnia wydarzenia panele dyskusyjne będą dotyczyły funduszy unijnych po 2020 roku, inwestycji samorządowych, strategii w rozwoju regionów, współpracy transgranicznej, inwestycji samorządowych i ich finansowania, a także połączenia biznesu i nauki, cyfryzacji i nowych technologii, rynku pracy, bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, globalizacji oraz nowych trendów na rynku żywności. Wówczas będą też odbywały się prezentacje finalistów konkursu na najciekawsze start-upy. Na koniec dnia, w środę, odbędzie się gala, w trakcie której poznamy laureatów konkursów Top Inwestycje Polski Wschodniej oraz Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

A co zaplanowano na czwartek?

Drugiego dnia Kongresu odbędzie się sesja plenarna pt. "Polska Wschodnia – wyzwania przyszłości". Wówczas eksperci zajmą się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem środków Unii Europejskie. Uczestnicy skupią się również na wpływie wielkich inwestycji infrastrukturalnych północ-południe na rozwój regionu i programie "Polska Wschodnia". To nie koniec tematów, które będą poruszane tego dnia. Zebrani porozmawiają także o odnawialnych źródłach energii dla Polski Wschodniej, zielonym biznesie, suchym porcie, na euroazjatyckim szlaku transportowym. Będzie też trochę o ochronie zdrowia, mediacjach i arbitrażu, a także energii w samorządzie i branży IT. W czwartek zaplanowali także spotkanie w ramach Projektu EEC – Liderzy Przyszłości.

Szczegóły dotyczące poszczególnych konferencji dostępne są na stronie VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Zobacz również" Wschodni Kongres Gospodarczy: Agenda

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1375 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39