Zbrodnia fakturowa. Oszukali na 285 mln zł

2023.06.28 11:00
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury.
Zbrodnia fakturowa. Oszukali na 285 mln zł
Fot: KAS

Przestępcy fałszowali dokumentację handlową i faktury VAT dotyczące sprowadzanych z Azji towarów. W ten sposób zaniżali płacone cło i podatki, narażając budżet państwa na stratę co najmniej 285 mln zł.
Dotychczas w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku zatrzymano 15 osób.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali kolejne 2 osoby w związku z toczącą się od 2018 r. sprawą zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary.

Działania zostały przeprowadzone na terenie woj. mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych zabezpieczono dokumenty, telefony oraz nośniki danych informatycznych związane z prowadzoną działalnością.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty fałszerstwa faktur (tzw. zbrodnia fakturowa) oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grożą kary 25 lat pozbawienia wolności.

W ramach śledztwa funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali już 15 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność naraziła budżet państwa na stratę co najmniej 285 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39