Zdaniem białostockich maturzystów, matura z angielskiego była zaskakująco prosta [ARKUSZE]

2023.05.05 13:27
W piątek (5.05) o godz. 9.00 rozpoczął się drugi dzień maturalnych zmagań. Tym razem młodzież pisała egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym.
Zdaniem białostockich maturzystów, matura z angielskiego była zaskakująco prosta [ARKUSZE]
Fot: Malwina Witkowska
Licealiści z VI LO w Białymstoku

Egzamin z języka angielskiego rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 120 minut. Zarówno w całej Polsce, jak i w naszym regionie najpopularniejszy jest egzamin z języka angielskiego. Egzamin został podzielony na części obejmujące: rozumienie ze słuchu, rozumienie czytanego tekstu, napisanie wypowiedzi. Najtrudniejszym zadaniem otwartym na maturze pisemnej z języka angielskiego jest zadanie zamykające arkusz, czyli wypowiedź pisemna.

Jak poszło białostoczanom?

Matura z języka obcego dla maturzystów jest najłatwiejszym egzaminem. O wrażenia z egzaminu pytamy uczniów z VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Warszawskiej 8 w Białymstoku.

- Myślę, że poszło mi bardzo dobrze, było bardzo prosto. Ja też ogólnie przygotowuję się do rozszerzenia z języka angielskiego, więc z podstawą nie było większych problemów - powiedział w rozmowie z naszym portalem Jakub z klasy IVb.

W tym roku maturzyści musieli napisać e-maila dotyczącego konkursu fotograficznego.

- Matura była niezaskakująco prosta, bo spodziewałem się, że będzie łatwa. Temat był bardzo prosty i wygodny, dotyczył tego, że jesteśmy osobą, która wygrała konkurs fotograficzny i trzeba było opisać nasze zdjęcie, co przedstawiało, a potem opisać całą galę rozdania nagród. Później trzeba było zachęcić odbiorcę naszego maila do uczestniczenia w takich konkursach w następnym roku - opisał Igor z klasy IVb.

- Matura mi poszła bardzo dobrze, wydaje mi się, że była dosyć prosta. E-mail również nie sprawiał mi żadnych trudności - stwierdziła Zuzanna z klasy IVb.

Dla większości egzamin z języka angielskiego był bardzo prosty - co do tego, wszyscy uczniowie byli zgodni.

- Z angielskiego to trzeba się postarać, aby nie zdać. Naprawdę nic nie zaskoczyło w tym egzaminie. Ustnej matury też się nie obawiam, gorzej będzie z ustnym polskim - zaznaczyła Gabrysia z klasy IVf.

- Egzamin uważam, że był bardzo prosty. Choć nigdy bardzo mocno nie błyszczałem z angielskiego, to jak na ten poziom był bardzo łatwy - stwierdził Michał z klasy IVb.

- Myślę, że matura dobrze mi poszła. Szczerze, nie było w niej nic trudnego. To była podstawa, dlatego wszystko było bardzo oczywiste - oznajmiła Martyna z klasy IVf.

- Egzamin mi poszedł wzorowo. Myślę, że na 100%. Test był naprawdę bardzo prosty, nic nie sprawiało mi jakiegoś większego problemu - zapewnił Sebastian z klasy IVb.

- Z racji iż to była podstawa, to nie było trudno, ale ze stresu zapomniałam niektórych słów, co utrudniło mi pisanie - mówiła Julia z klasy biologiczno-chemicznej.

Według zaleceń, wypowiedź pisemna na maturze z języka angielskiego powinna zmieścić się w limicie od 80 do 130 wyrazów.

- Matura była cudowna! Bardzo łatwa, była po prostu świetna. Jednym problemem było ograniczenie w limicie słów, bo musiałam nakreślić, bo za bardzo się wypowiedziałam. Myślę, że to było największym problemem - podkreśliła Ola z klasy IVf.

- Język angielski był bardzo łatwy i przyzwoity, ale w pewnym momencie płyta nam się zaczęła zacinać, więc było trochę słabo. Mail był łatwy, dobrze dobrałam słownictwo, ale uważam, że ten limit słów był troszkę za mały i chciałby się napisać więcej - wtórowała Karolina z klasy humanistycznej.

Arkusze do matury 2023 na poziomie podstawowym dostępne są tutaj.

W piątek o godz. 14.00 odbędą się również egzaminy z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym.

Maturzyści z kolejnym egzaminem zmierzą się w poniedziałek (8.05). O godz. 9.00 napiszą maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Z kolei o godz. 14.00 tego dnia odbędzie się matura z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1224 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39