Zdobądź indeks na Politechnikę Białostocką jeszcze przed maturą

2015.11.19 00:00
Wydziały Politechniki Białostockiej zorganizowały aż cztery konkursy, w których można wygrać indeks na studia. Jest to nie lada gratka dla tegorocznych maturzystów.
Zdobądź indeks na Politechnikę Białostocką jeszcze przed maturą
Fot: Justyna Fiedoruk
Można zdobyć indeks na Politechnikę Białostocką

W ogłoszonych konkursach mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci będą mieli zapewniony indeks na największą białostocką uczelnię techniczną jeszcze przed napisaniem egzaminu dojrzałości (uzyskają prawo do podjęcia studiów na wybranym kierunku z pominięciem konkursu świadectw, który obowiązuje w procesie rekrutacji).

Pierwszy konkurs ogłoszony przez Politechnikę Białostocką to "matematyka stosowana". Do 22 stycznia przyszłego roku mogą zgłaszać się drużyny składające się z dwóch osób. Etap pierwszy będzie polegał na rozwiązaniu quizu, który ma na celu sprawdzenie umiejętności stosowania matematyki w praktyce. Następnie drużyny będą przeprowadzały doświadczenia lub pomiary i wykonywały obliczenia matematyczne. Zmagania potrwają do końca marca.

Indeks można też zdobyć w konkursie "EL-ROBO-MECH". Chętni będą musieli przygotować pracę konkursową, która będzie związana z: mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną. Jury w ciągu dwóch tygodni oceni prace i poinformuje, kto dostał się do kolejnego etapu polegającego na samodzielnym zaprezentowaniu pracy przed komisją konkursową. Na laureatów czekają indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2016 r.

Politechnika po raz drugi organizuje konkurs pt. "Zdobądź indeks na kierunek architektura krajobrazu". Na początku uczestnik będzie miał za zadanie przygotować cykl 4-6 fotografii tworzących autorską opowieść, opatrzoną cytatem pochodzącym z literatury. Tematem przewodnim fotoreportażu w tym roku jest drzewo. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice fotograficznej. Jury oceni je m.in. pod względem walorów artystycznych, estetycznych i merytorycznych pracy oraz warsztatu technicznego. Autorzy najlepszych zdjęć przejdą do II etapu, gdzie będą mieli za zadanie w ciągu dwóch godzin przygotować prace plastyczne na wskazany temat. Zdjęcia można przysyłać do 17 stycznia przyszłego roku.

Uczelnia organizuje też Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej, gdzie będzie trzeba wykazać się wiedzą na ten temat. Trzy osoby zdobędą indeks na kierunek leśnictwo i będą mogły podjąć studia już w roku akademickim 2016/2017. Na uczestników czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39