Zdziwili się, gdy policja zapukała do drzwi. Seryjni włamywacze wpadli po miesiącu

2021.10.07 13:43
Policjanci z Choroszczy, zatrzymali 37 i 41-latka podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Łupem złodziei padły m.in. elektronarzędzia, elementy maszyn rolniczych i stalowe konstrukcje masztów.
Zdziwili się, gdy policja zapukała do drzwi. Seryjni włamywacze wpadli po miesiącu
Fot: Podlaska Policja

W poniedziałek (4.10) policjanci z Posterunku Policji w Choroszczy przy współpracy kolegów z Łap, zatrzymali 37-latka i o 4 lata starszego wspólnika podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniem.

Wszystko zaczęło się we wrześniu, gdy policjanci odnotowali serię włamań na terenie gminy Choroszcz i Dobrzyniewo Duże. Łupem złodziei padły między innymi elektronarzędzia, elementy maszyn rolniczych i stalowe konstrukcje masztów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 12 tys. zł.

Nad tymi sprawami pracowali policjanci z Choroszczy. Wszystkie ich tropy prowadziły do 37-letniego mieszkańca gminy Tykocin oraz o 41-letniego białostoczanina. Po rozmowach z pokrzywdzonymi, świadkami oraz analizie zapisów monitoringu, funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w poniedziałkowy poranek. Mężczyźni zdziwili się, gdy do ich domów zapukali kryminalni. Obaj zostali zatrzymani i następnego dnia usłyszeli po 3 zarzuty: 2 zarzuty kradzieży z włamaniem i zarzut kradzieży. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają przedstawienia mężczyznom kolejnych zarzutów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
AC S.A.
AC S.A.ul. 42 Pułku Piechoty 50
15-181 Białystok
www.ac.com.pl

Więcej informacji
1190 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39