Żegnaj szkoło! Wakacje będą w tym roku wyjątkowo długie

2019.06.19 07:40
W środę (19.06) uczniowie po raz ostatni w ciągu najbliższych miesięcy usłyszą szkolny dzwonek. To znak, że zaczęły się wakacje.
Żegnaj szkoło! Wakacje będą w tym roku wyjątkowo długie
Fot: pixabay.com

Od środy w szkołach zapadnie cisza. Uczniowie zaczynają wakacje. W tym roku nieco wcześniej, bowiem pierwotnie zakończenie roku szkolnego miało się odbyć w piątek (21.06). O tym, że będzie wcześniej, zadecydował premier Mateusz Morawiecki.

- Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem, czyli w środę 19 czerwca. Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe – poinformował premier pod koniec maja.

To oznacza, że dzwonek zamilknie na 74 dni, dla porównania w ubiegłym roku – gdzie też wakacje były długie, bo 1 września wypadł w sobotę - wolne trwało 73 dni.

1 września wypada w tym roku w niedzielę, więc uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach dzień późnej - w poniedziałek 2 września.

W związku z licznymi wyjazdami podlaskie służby już podjęły wiele zadań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa małych urlopowiczów: Nadchodzą wakacje. Warto zadbać o to, by były bezpieczne.

Dzieciaki, które ciężko pracowały i mają świadectwo z czerwonym paskiem mogą wybrać się na lody w atrakcyjnej cenie: Można dostać loda za złotówkę. W nagrodę.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Auto Serwis Dyfer
Auto Serwis DyferAl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17A
15-111 Białystok

Więcej informacji
1431 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39