Zielone szkolenie w Białymstoku

2009.11.04 00:00
W czwartek (5 listopada) zaczyna się dwudniowe szkolenie "Czysty Powiat - Czysta Ziemia. Zielona Akcja w Powiecie Białostockim".

Warsztaty ekologiczne organizowane są dla nauczycieli z całego powiatu. Jak mówią organizatorzy, ich celem jest wykształcanie w młodzieży - poprzez nauczycieli - postaw ekologicznych, które przyczynią się do ochrony najbliższego otoczenia. Prócz akcji ekologicznej projekt obejmuje również np. zbiórkę odpadów, które nadają się do powtórnego wykorzystania.

Nieco danych z akcji ubiegłorocznej. Uczestniczyło w niej ponad 250 dzieci i młodzieży z 50 szkół z terenu całego powiatu białostockiego. Zebrano łącznie ponad 735 tysięcy sztuk opakowań, w tym ponad 450 tysięcy butelek plastikowych typu PET, prawie 90 tysięcy różnego rodzaju opakowań szklanych oraz ponad 190 tysięcy puszek z aluminium. Warto też wspomnieć o zeszłorocznej rekordzistce, którą okazała się być Patrycja Fiedosiuk, uczennica szkoły podstawowej w Studziankach. Zebrała - bagatela - dokładnie 37162 sztuk różnych opakowań wtórnych.

W programie tegorocznych warsztatów dla nauczycieli znajdą się tematy poruszające zagadnienia z zakresu m.in. edukacji ekologicznej w Polsce, ochrony środowiska na terenach wiejskich, metody i techniki propagowania wiedzy o środowisku, a także pokazy filmów, scenariusze zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz ćwiczenia warsztatowe.

Początek zajęć o godz. 10 w sali w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku przy ul. Borsuczej 2 na Dojlidach.

andy

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39