Zima powróciła - IMGW wydało ostrzeżenie. Będzie ślisko

2022.04.02 14:20
Pogoda znów zaskoczyła, gdy już wszyscy cieszyli się z coraz cieplejszych dni - napadało mnóstwo śniegu. Warto pamiętać, by w związku z tym szczególnie uważać na drogach, zwłaszcza, że niektórzy kierowcy już zmienili opony na letnie.
Zima powróciła - IMGW wydało ostrzeżenie. Będzie ślisko
Fot: J. Fiedoruk
Zima powróciła w kwietniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Od soboty (2.04) od godz.18.00 do niedzieli do godz. 9.00 można spodziewać się "zamarzania nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodującego ich oblodzenie”. Temperatura minimalna wyniesie około -5 stopni Celsjusza, przy gruncie będzie to nawet -7 stopni.

Od piątku m.in. na skutek trudnych warunków na drodze doszło już do dwóch wypadków, w których jedna osoba zginęła: Śmiertelny wypadek. Czołowo zderzyły się dwie osobówki, Zderzenie kilku samochodów na DK nr 63. Droga jest zablokowana

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczególnie, że wielu kierowców nie spodziewało się nawrotu zimy i zmieniło już opony z zimowych na letnie. W takich przypadkach warto unikać jazdy samochodem, bo może to być szczególnie niebezpieczne.
Mokry śnieg zalegający na gałęziach przyczynia się też do ich łamania. Strażacy cały czas pracują przy usuwaniu ich z dróg.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39