Zimowe szaleństwo na Dojlidach. BOSiR otwiera narciarnię

2022.12.13 16:26
Spadł śnieg, pojawił się mróz, a to oznacza, że warunki do uprawiania sportów zimowych są w tej chwili wręcz idealne. W związku z tym Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomia na Dojlidach narciarnię.
Zimowe szaleństwo na Dojlidach. BOSiR otwiera narciarnię
Fot: BOSiR

Na ten moment czekało wielu białostoczan. Zimowa aura sprawiła, że w tym roku trasy narciarskie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy udało się oddać do użytku już w połowie grudnia. Aktualnie to 465 m trasy przez obszar wykorzystywany latem do plażowania oraz boiska do plażowej piłki nożnej i siatkówki. Co istotne, narciarskie szaleństwo możliwe jest także po zmroku, a wszystko to dzięki oświetleniu.

W tym momencie naturalnego puchu jest na tyle dużo, że ślady mogły być założone nie tylko wzdłuż plaży, ale też wokół całego stawu dojlidzkiego. To trasa o długości ok. 3 km w malowniczej scenerii. Warto podkreślić, że tereny są łatwe do pokonywania, dlatego chętnie korzystają z nich najmłodsi narciarze i całe rodziny.

Wypożyczalnia nart biegowych zostanie otwarta w środę (14.12) o godz. 10.00. Do dyspozycji klientów będzie 100 par kompletów narciarskich (kijki, narty o długości od 100 cm do 195 cm z wiązaniami, buty narciarskie w rozmiarach od 28 do 47,5). Narty są z tzw. łuską w środkowej ich części, która ułatwia stawianie pierwszych kroków.

Wypożyczenie kompletu narciarskiego wyceniono na 12 zł za godzinę (bilet normalny) i 10 zł za godzinę w przypadku zakupu biletu ulgowego. Przysługuje on dzieciom, młodzieży oraz studentom do 26. roku życia.

Wypożyczalnia czynna ma być codziennie w godz. 10.00-19.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 18.00). Szkoły i grupy zorganizowane mogą korzystać z niej także w innych godzinach po uprzednim uzgodnieniu tego z władzami ośrodka.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

387 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39