Złodzieje okradli dom metodą "na powodzian"

2010.06.17 00:00
Twierdzili, że przywieźli dary dla powodzian. Gospodarzy zajęli rozmową. W tym czasie jeden z "wolontariuszy" ukradł z domu pieniądze. Teraz sprawców szukają monieccy policjanci.
Złodzieje okradli dom metodą "na powodzian"
Fot: sxc.hu

W środę (16.06) do policjantów z Moniek zgłosiła się 70-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Jaświły. Z jej relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 18. Wtedy to do drzwi jej stojącego na uboczu domu zapukał nieznany mężczyzna. Twierdził, że przywiózł dary dla powodzian, tylko trzeba je odebrać z samochodu.

Gospodyni wraz z pseudowolontariuszem oraz mieszkającym z nią synem podeszli do zaparkowanego z drugiej strony domu auta. Bagażnik pojazdu wypełniony był odzieżą oraz kołdrami. Stojąca przy nim kobieta zagadując domowników usilnie próbowała wręczyć im dary. W tym czasie prawdopodobnie czwarta z nieznajomych osób weszła do domu i z portfela znajdującego się w torebce w szafie zabrała tysiąc złotych. 70-latka zauważyła brak pieniędzy dopiero następnego dnia, gdy chciała wziąć z portmonetki gotówkę. O kradzieży od razu powiadomiła mundurowych.

Teraz sprawców szukają monieccy policjanci. Apelują także o rozsądek i rozwagę. Zamknięcie drzwi na klucz, gdy wychodzimy z domu trwa tylko krótką chwilę, a może uratować nasze oszczędności.

E.S.

Polecamy
PanAuto
PanAutoul. Hetmańska 36B
15-727 Białystok

Więcej informacji
1779 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39