Złodzieje przyjechali busem. Liczyli, że się obłowią

2020.12.14 12:00
Niezamieszkałą posesję na obrzeżach Suwałk upatrzyła sobie grupa trzech włamywaczy. Mężczyźni podjechali busem i wydawało się, że będzie to łatwy skok. Tymczasem spłoszył ich alarm i ostatecznie zostali zatrzymani przez policjantów.
Złodzieje przyjechali busem. Liczyli, że się obłowią
Fot: KMP Suwałki

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w nocy z czwartku (10.12) na piątek (11.12), dostali zgłoszenie, że ktoś okrada niezamieszkałą posesję na obrzeżach miasta.

Zgłaszający zauważył zaparkowanego busa i trzy osoby z latarkami, a potem usłyszał jak włączył się alarm.

Na miejsce przyjechali policjanci. Alarm spłoszył włamywaczy, którzy nie zdążyli niczego ukraść i uciekli. W poszukiwania rabusiów włączyli się też kryminalni, którzy na obrzeżach Suwałk zauważyli białego busa, o którym informowała osoba zgłaszająca. Zatrzymali go. W samochodzie siedziało trzech mężczyzn, których mundurowi doskonale znali z ich wcześniejszej działalności przestępczej. Jeden z nich trzymał w rękach latarkę.

Dwóch 44-latków i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. W piątek przedstawiono im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

561 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39