Złoto białostockich kulturystów

2006.05.23 00:00
W ostatni weekend Mińsk Mazowiecki stał się areną polskich kulturystów. Do miasta zjechali najlepsi zawodnicy, by móc zaprezentować się na Mistrzostwach Polski Kobiet w Kulturystyce i Fitness oraz Mistrzostwach Mężczyzn w Fitness. Do rywalizacji przystąpili także białostoccy sportowcy UKS Maniac Gym.

Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszej drużyny. Zwycięstwo to, nie jest jednak wielkim zaskoczeniem, gdyż Białystok od lat dominuje na polskiej scenie kulturystyki. Maniac Gym wielokrotnie już zdobywał najwyższe trofea zarówno mistrzostw krajowych, jak i Europy. Nie raz byli także organizatorami i gospodarzami największych imprez tej dyscypliny sportowej. Tym razem białostoczanie mogą pochwalić się 5 medalami.

Na najwyższym podium w kategorii fitness sylwetkowe pow. 163 cm stanęła Katarzyna Kozakiewicz. Złoto wywalczył także Tomasz Pietras w fitness gimnastyczne mężczyzn. Srebro we wszechkategorii fitness gimnastyczne kobiet zdobyła Anna Kwaśniewska, a Małgorzata Płaza z tego samego startu przywiozła brąz. Trzecie miejsce zajęła również Agnieszka Szwankowska w kategorii fitness sylwetkowe pow. 163 cm. Dodatkowo wliczając ósme miejsce kolejnej nasze zawodniczki Patrycji Pilarskiej triumfowaliśmy jako drużyna. Ponadto trzech reprezentantów UKS Maniac Gym: Katarzyna Kozakiewicz, Tomasz Pietras i Małgorzata Płaza, uzyskało kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się już za kilka dni, 27-28 maja, we Włoszech.

Takie sukcesy podnoszą na duchu i dają motywację do dalszego działania nie tylko zawodnikom, ale i kibicom. Nie pozostaje zatem nic innego, jak życzyć UKS Maniac Gym dalszych triumfów, by na twarzach sympatyków pojawiał się jak najczęściej uśmiech. Powodzenia.