Zmarł były kapitan Jagiellonii Białystok

2024.02.21 11:52
Nie żyje Jerzy Łapicz. O śmierci byłego zawodnika i kapitana Jagiellonii poinformował białostocki klub za pomocą swych mediów społecznościowych.
Zmarł były kapitan Jagiellonii Białystok
Fot: Jagiellonia Białystok

Jerzy Łapicz, a więc były piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy, nie żyje. Wychowanek Sokoła Sokółka w trakcie swojej kariery zawodniczej występował też we Włókniarzu Białystok, Stali Mielec oraz Jagiellonii. W ekipie Dumy Podlasia defensor pojawił się w 1974 r. Na II-ligowych boiskach Łapicz zagrał w żółto-czerwonych barwach 78 spotkań, strzelając w nich 3 gole. Był też częścią Jagiellonii, która po spadku toczyła boje szczebel niżej.

Jerzy Łapicz już od pewnego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Kilkanaście lat temu musiał on zmierzyć się z tętniakiem aorty brzusznej, a później m.in. z zakrzepicą nóg. W 2018 roku stwierdzono u niego krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej lewej, przez co potrzebna była operacja. Ta niewiele jednak dała, dlatego konieczna okazała się amputacja. W związku z tym w 2019 r. prowadzona była zbiórka pieniędzy na protezę i wózek inwalidzki. W jej trakcie zebrano prawie 35 tys. zł.

Przypomnijmy, że Jerzy Łapicz tworzył żelazną parę stoperów wspólnie ze Stanisławem Szwejkowskim i był kapitanem Dumy Podlasia. W 1975 roku pomógł on białostockiemu zespołowi wywalczyć historyczny awans na centralny poziom rozgrywkowy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
904 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39