Zmiany na białostockich pływalniach. Jeden obiekt został otwarty, drugi - zamknięty

2019.08.12 09:20
Dobiegła końca modernizacja Pływalni Kameralnej mieszczącej się przy ul. Mazowieckiej. Ponowne otwarcie tego obiektu oznacza chwilowe zamknięcie innej pływalni - tej zlokalizowanej przy ul. Stromej.
Zmiany na białostockich pływalniach. Jeden obiekt został otwarty, drugi - zamknięty
Fot: BOSiR

Od soboty (10 sierpnia) można już korzystać z usług Pływalni Kameralnej, która w lipcu przechodziła modernizację. Najwięcej zmian dotyczyło sauny suchej, w której to wymieniono stolarkę, oświetlenie oraz instalację elektryczną łącznie z alarmem. Ponadto w trakcie remontu zajęto się usterkami w szatniach czy też takimi rzeczami, jak naprawa tynków, malowanie ścian i sufitów, naprawa listew antypoślizgowych, uzupełnienia ubytków w ścianach w pomieszczeniu kasy i na korytarzu. Poprawiony został również podjazd dla osób niepełnosprawnych i schody.

Otwarcie Pływalni Kameralnej, gdzie znajduje się basen rekreacyjny o długości 16,5 m i głębokości od 0,9 m do 1,5 m z biczami i masażerami wodnymi oraz nowa sauna sucha, kabina wrażeń, deszczownice czy jacuzzi oznacza pauzę na innym obiekcie. Teraz - do końca sierpnia - wakacyjne modyfikacje czekają Pływalnię Rodzinną. W czasie planowej przerwy technicznej przeprowadzone zostaną tam prace budowlane, hydrauliczne i elektryczne w zakresie usuwania usterek, które nie mogą być usunięte w trakcie normalnej pracy obiektu. Pod okiem firm specjalistycznych gruntowny przegląd przejdą urządzenia służące uzdatnianiu wody basenowej i wentylacji. Całkowicie zostanie też wymieniona woda we wszystkich nieckach, co wraz z jej uzdatnianiem trwa ok. 4-5 dni.

Warto przypomnieć, że do końca wakacji z użytku wyłączona jest także Pływalnia Sportowa (ul. Włókiennicza). Tam trwają najpoważniejsze prace związane z wentylacją oraz dachem. Istotną informacją jest również to, że basen przy ul. Mazowieckiej do 31 sierpnia służyć będzie głównie do pływania rekreacyjnego (godz. 6.45-21.45). Zajęcia grupowe są zawieszone do września z uwagi na konieczność wykonania remontów na innych obiektach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39