Zmiany nieopodal dworca PKS. Zdemontują sygnalizację

2023.06.13 17:13
Na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino i św. Rocha zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Ponadto zmieniona zostanie lokalizacja jednego przystanku BKM.
Zmiany nieopodal dworca PKS. Zdemontują sygnalizację
Fot: Malwina Witkowska
Przystanek Bohaterów Monte Cassino / Dworzec PKS zostanie przeniesiony

W środę (14.06) wczesnymi godzinami porannymi na skrzyżowaniu ulic św. Rocha i Bohaterów Monte Cassino nastąpi wyłączenie i demontaż istniejącej sygnalizacji świetlnej. Jest to niezbędne ze względu na konieczność przebudowy tego skrzyżowania. Utrudnienia będą trwać około 3 miesięcy, aż do momentu zainstalowania nowej sygnalizacji świetlnej.

W związku z przebudową ul. Bohaterów Monte Cassino, od piątku (16.06) zostanie zmieniona lokalizacja przystanku Bohaterów Monte Cassino / Dworzec PKS (nr inw. 057). Autobusy linii 19, 22, 23, 27, 29, 100 i 107 będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym, który znajduje się za skrzyżowaniem z ulicą św. Rocha.

Utrudnienia są związane z budową Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego w Białymstoku. W ramach tej ważnej inwestycji powstanie przejście dla pieszych i rowerzystów pod torami, które połączy ulicę św. Rocha z ul. Kolejową. Na terenie, gdzie kiedyś znajdowało się centrum handlowe "Park", powstanie centrum przesiadkowe z przystankami autobusowymi, miejscami postojowymi i zatokami dla autobusów. Cała inwestycja obejmuje również przebudowę ul. św. Rocha na odcinku od ul. Bohaterów Monte Cassino do torów kolejowych, wraz z wydzielonymi miejscami postojowymi typu "Kiss&Ride", budową chodników i ścieżek rowerowych. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 195 mln zł, z czego 135 mln zł zostanie pokryte przez dofinansowanie z Unii Europejskiej. Po zakończeniu prac będziemy mieć lepsze połączenia komunikacyjne, ułatwiony dostęp do różnych środków transportu i bezpieczniejsze warunki dla pieszych i rowerzystów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1525 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39