Zmiany w siedzibie białostockiego magistratu

2020.06.23 17:41
Jeszcze niedawno pracownicy Izby Administracji Skarbowej zajmowali część budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Pod koniec ubiegłego roku zmienili siedzibę. Teraz zwolnione pomieszczenia zajmują inni urzędnicy.
Zmiany w siedzibie białostockiego magistratu
Fot: Ewelina Sadowska
Przeprowadzka w Urzędzie Miasta

Pracownicy Izby Administracji Skarbowej swoje obowiązki służbowe pełnili w budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Słonimskiej 1, zajmując aż 5 pięter. W 2011 r. pojawiły się plany,
by należącą do miasta nieruchomość przy ul. Branickiego 9 zamienić na ostanie kondygnacje gmachu przy Słonimskiej. Dzięki temu "skarbówka" miałaby własną siedzibę, a magistrat też nie musiałby dzielić swojej z innym urzędem. W 2015 r. białostocka Rada Miasta wyraziła na to zgodę. Żadna ze stron nie musiała do transakcji dopłacać.

Zmian, które miały wpłynąć na poprawę jakości obsługi mieszkańców udało się dokonać dopiero 28 października 2019 r. Wtedy oficjalnie główną siedzibą Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku został budynek przy ul. Branickiego 9.

Po upływie ponad pół roku do pomieszczeń w budynku przy ul. Słonimskiej 1, zwolnionych przez Izbę Administracji Skarbowej, zaczęli wprowadzać się urzędnicy z departamentów, które mieściły się w innych punktach miasta. Na pięciu piętrach mieścić się teraz będą m.in. Departamenty Ochrony Środowiska czy Departament Kultury, Promocji i Sportu.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39