Zmodernizowane zostaną kuchnie w dwóch szkołach. Miasto szuka wykonawcy

2017.03.03 08:59
Do 6 marca mogą zgłaszać się firmy zainteresowane opracowaniem dokumentacji projektowej i przebudową kuchni w dwóch placówkach edukacyjnych - na osiedlach Piasta i Słoneczny Stok w Białymstoku.
Zmodernizowane zostaną kuchnie w dwóch szkołach. Miasto szuka wykonawcy
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak

Do końca maja planowane jest zakończenie modernizacji bloku żywieniowego i stołówki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9, a do końca sierpnia - kuchni z zapleczem w Publicznym Gimnazjum nr 13.

– Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę kuchni w dwóch placówkach edukacyjnych, na Piasta i Słonecznym Stoku. Dzięki realizacji tej inwestycji, uczniowie będą mieli lepsze warunki do spożywania posiłków, a pracownicy do ich przygotowywania – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Oferty można składać do 6 marca.

W ZSO przy ul. Upalnej prace obejmą kilka pomieszczeń, m.in. kuchnię, salę wydawania posiłków, zmywalnię oraz łazienkę. Zyskają one nową glazurę i tynki, będą też odmalowane. Blok żywieniowy zostanie wyposażony w nowy sprzęt, np. dźwig towarowy, kocioł gazowo-elektryczny, kuchenki gazowe, zlewy czy stoły ze stali nierdzewnej. Zmiany obejmą również wymianę drzwi oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej, a także wentylacji. Wykonawca, od podpisania umowy, będzie miał 90 dni na opracowanie dokumentacji projektowej.

Prace budowlane w szkole przy ul. Piastowskiej będą natomiast polegały na adaptacji pomieszczeń piwnicy i parteru na potrzeby kuchni z zapleczem. Realizator zadba m.in. o wykonanie ścianek działowych, tynków, ułożenie glazury oraz montaż drzwi i okienek podawczych. Prace obejmą jeszcze instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną oraz wentylację. Dokumentacja powstanie w trakcie 60 dni od podpisania umowy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie w nowym - 2017/2018 - roku szkolnym będą mogli korzystać już ze zmodernizowanych kuchni.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1451 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39