Znamy nowego dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku. Kto zastąpił Andrzeja Nowaka?

2024.01.31 21:06
Toruń, Wrocław, Gdańsk, Piła, Szczecin, Poznań - dyrektorzy regionalnych dyrekcji lasów państwowych w tych miejscowościach zostali zwolnieni. W tym gronie znalazła się także stolica województwa podlaskiego. Teraz poznaliśmy nowego szefa RDLP w Białymstoku.
Znamy nowego dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku. Kto zastąpił Andrzeja Nowaka?
Fot: RDLP w Białymstoku

Niespełna tydzień temu - w piątek (26 stycznia) - informowaliśmy o zwolnieniach dyrektorów kilku regionalnych jednostek Lasów Państwowych. Taką decyzję podjął dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss (szczegóły: Odwołano dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku. Posypały się też inne zwolnienia).

Jednym ze zwolnionych szefów był Andrzej Nowak z RDLP w Białymstoku, który sprawował tę funkcję od 2016 roku.

W środę (31 stycznia) Dyrektor Generalny Lasów Państwowych powołał na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Tadeusza Wilczyńskiego. Jest on absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ukończył także podyplomowe studia menedżerskie na tej uczelni. Leśnik z długoletnim doświadczeniem, w Lasach Państwowych pracuje od 45 lat.

Karierę zawodową rozpoczął w Nadleśnictwie Waliły. Kontynuował pracę w Nadleśnictwie Giżycko. Następnie pełnił funkcję zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Suwałki, od 1998 roku był nadleśniczym w Nadleśnictwie Głęboki Bród. W 2016 roku został odwołany i zaczął pełnić funkcję inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Suwałki, gdzie sprawował nadzór nad działaniami gospodarczymi w leśnictwach.

Z jego inicjatywy w 2013 r. z sukcesem został wdrożony program odbudowy populacji głuszca w Puszczy Augustowskiej. Koneser muzyki jazzowej. Organizował cieszące się dużą popularnością festiwale jazzowe w leśniczówce Buduk w Puszczy Augustowskiej.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1268 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39