Znany jest już rozkład jazdy Juwenaliów 2014. Będą tańsze bilety

2014.03.10 00:00
Znamy już rozkład jazdy tegorocznych Juwenaliów. Tradycyjnie finał święta białostockich studentów przypada na drugą połowę maja. Organizatorzy imprezy wprowadzili także parę nowości, których nie było podczas wcześniejszych edycji.
Znany jest już rozkład jazdy Juwenaliów 2014. Będą tańsze bilety
Fot: Michał Kardasz

W organizację Juwenaliów 2014 zaangażowało się 8 białostockich uczelni. Jeżeli chodzi o budżet tegorocznej edycji, Sztab Juwenaliowy szacuje, że na realizację przedsięwzięcia uda mu się pozyskać 300-400 tys. zł.
- W wyniku rozstrzygnięcia konkursu z Urzędu Miasta otrzymaliśmy 60 tys. zł. Rozmowy z Urzędem Marszałkowskim nadal trwają, ale także liczymy na wsparcie w wysokości 20 tys. zł - informuje Łukasz Stypułkowski, koordynator główny.
Pozostałe fundusze mają pochodzić m.in. od uczelni - organizatorów, ale jeszcze trwają rozmowy z władzami w sprawie wysokości wsparcia.
- Liczymy także na białostockich przedsiębiorców - dodaje Stypułkowski.

W zeszłym roku kontrowersje budziły ceny biletów na finał Juwenaliów, które zdaniem większości studentów, były zbyt wysokie. Organizatorzy zapowiedzieli, że w tym roku zmniejszą ich ceny z 8 do 5 zł. Poza tym w przeciwieństwie do tego, jak było w latach ubiegłych, wszyscy - zarówno studenci, jak i pozostali - zapłacą tyle samo za bilety.

Juwenaliowy rozkład jazdy. Są nowości

Finał studenckiego święta, jak co roku, będzie przypadał na drugą połowę maja - Wielka Parada Studentów odbędzie się 21, zaś dni koncertowe potrwają od 22 do 24. Pierwsze gwiazdy zostaną ogłoszone już pod koniec miesiąca. 23-24 maja tradycyjnie rozstawiony zostanie także Alter. Namiot, w którym zorganizowana będzie scena z muzyką elektroniczną.

Pierwsze wydarzenia w ramach Juwenaliów rozpoczną się już na początku kwietnia.
- W tym roku chcemy położyć większy nacisk na kulturalną część obchodów studenckiego święta i pokazać, że Juwenalia to nie tylko koncerty - tłumaczy Rafał Sołoniewicz, koordynator ds. wydarzeń kulturalnych.

Za miesiąc ruszą dwa projekty: Opera i teatr nie gryzie - białostockie teatry oraz Opera i Filharmonia Podlaska raz na kilka tygodni zaskoczą interesującym spektaklem w promocyjnej cenie oraz KIJ (Kultura i Juwenalia) - seria paneli dyskusyjnych ze znanymi artystami związanymi z Białymstokiem.

Do 1 kwietnia trwa także przyjmowanie zgłoszeń do Barabanów, czyli przeglądu kapel, natomiast 8 kwietnia rozpoczynają się eliminacje konkursu karaoke. Zwycięzcy obu konkursów wystąpią na głównej scenie podczas finału Juwenaliów.

Na pierwszą połowę maja zaplanowane są: Dzień Munduru, w ramach którego odbędą się: konferencja "Współczesne oblicza bezpieczeństwa" (10.05), piknik rekonstrukcyjny na Rynku Kościuszki (11.05), gra miejska (11.05) oraz tegoroczna nowość - Juwenaliowa Galeria studencka (11-25.05), gdzie młodzi artyści będą mogli zaprezentować swoją twórczość.

17 maja na terenie dawnej Pasmanty odbędzie się Rap Pinkik, czyli jedno z największych wydarzeń promujących kulturę hip-hop'ową w Białymstoku. W ramach eventu zaplanowane są: Wielka Bitwa Juwenaliowa, przegląd składów lokalnych, pokazy tańca breakdance, parcouru oraz graffiti jam. Tradycyjnie odbędzie się również koncert jednej z czołowych gwiazd polskiej Rap-sceny. Nowością będzie "Beatsie Boys Memory Night", czyli pokaz audio-wizualny. Na ten sam dzień zaplanowano bieg juwenaliowy.

Ostatnie wydarzenia zaplanowane w ramach Juwenaliów to: Kabareton (19.05), czyli występ znanego artysty oraz przegląd kabaretowych grup i koncert kameralny (25.05).

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39