Zniżki i bezpłatne wydarzenia. Specjalna akcja dla seniorów

2018.09.27 08:24
W dniach 28-30 września seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.
Zniżki i bezpłatne wydarzenia. Specjalna akcja dla seniorów
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Musical "Doktor Żywago"

Kampania "60+Kultura" jest skierowana do osób powyżej 60. roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. To już ósma odsłona akcji.

W akcję włączają się też placówki w Białymstoku i regionie, m.in.: Muzeum Podlaskie, Opera i Filharmonia Podlaska, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku

W Muzeum Historycznym można wybrać się na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach stałych "W białostockiej kamienicy" i "Odzyskana historia. Hotel Ritz". Można też obejrzeć bezpłatnie wszystkie wystawy.

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego także jest wstęp wolny na wystawy. Zaplanowane jest również oprowadzanie.

W Muzeum Ikon w Supraślu można wziąć udział w ciekawym spotkaniu. Jego uczestnicy zapoznają się z symboliką przypisaną poszczególnym kolorom na podstawie wybranych wizerunków. Rozpoznają gesty oraz przyporządkują im odpowiednie znaczenie. Spróbują również odtworzyć ozdobne liternictwo. Zajęcia odbywać się będą na ekspozycji stałej Muzeum Ikon, w oparciu o specjalne karty pracy.

W Muzeum w Tykocinie organizowane są natomiast warsztaty kulinarne - "Wokół tradycji i symboliki święta Sukot - Hummus zdrowo łączy". Będzie można wysłuchać prelekcji o tradycji, symbolice i obyczajach Sukot, a także skosztować świątecznego poczęstunku. W ramach Salonu Bujnowskiego odbędzie się koncert "Od Mozarta do Piazzoli".

Szczegóły:
Akcja "60+Kultura" w Muzeum Historycznym
Akcja "60+Kultura" w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
Akcja "60+Kultura" w Muzeum Ikon w Supraślu
Akcja "60+Kultura" w Muzeum w Tykocinie

Opera i Filharmonia Podlaska

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza seniorów na bezpłatny koncert Kwartetu Dworskiego, a także oprowadzanie kuratorskie po wystawie prac Krzysztofa Nowickiego "Współistnienie". Seniorzy będą mogli także obejrzeć musical "Doktor Żywago" z 30-procentowym rabatem.

Szczegóły: Akcja "60+Kultura" w OiFP

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

W Spodkach odbędzie się koncert kabaretu Seniorów "Szpilka". Ta znana i lubiana grupa kabaretowa działa już od niemal 40 lat. Na swoim koncie ma około 1000 występów, nie tylko w kraju, ale i za granicą, np. w Niemczech, Holandii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie czy Białorusi. Każdy, kto widział Szpilkę w akcji, wie, że koncerty kabaretu to spora dawka pozytywnej energii, dobrych żartów i wesołych piosenek.

Poza występem Szpilki WOAK proponuje też seniorom zwiedzanie dwóch wystaw. Pierwsza prezentuje prace prof. Marii Sękowskiej, nazywane przez autorkę grafobrazami. To zestaw kilku cykli powstałych na płótnie i papierze, zawierających nośniki eksperymentu, ekspresji i wewnętrznej zadumy. Druga propozycja to grafiki Krzysztofa Gryniewickiego. Autor w swoich pracach próbuje odwzorowywać naturę, inspiracje czerpiąc z otoczenia. Tematyka rysunków to elementy architektury, pejzażu miejskiego, zabytków i zagajniki leśne.

Wstęp na imprezę jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na koncert Kabaretu „Szpilka” obowiązują bezpłatne wejściówki.

Szczegóły: Weekend seniora z kultura w WOAK-u

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy

W programie jest zwiedzanie z przewodnikiem. Wszyscy goście będą też mogli obejrzeć zlokalizowany na terenie UCP Gabinet Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, w którym znajduje się wiele osobistych pamiątek po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie.

Szczegóły: Akcja 60+Kultura

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1565 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39