Znów zatańczą z ogniem. II Festiwal Rzeka Ognia w Wasilkowie

2022.09.20 11:56
II edycja Festiwalu Rzeka Ognia odbędzie się w sobotę (24.09) w Wasilkowie. Będzie to nie lada wydarzenie z fireshow w roli głównej.
Znów zatańczą z ogniem. II Festiwal Rzeka Ognia w Wasilkowie
Fot: Magda Właszek

Fireshow, inaczej taniec ognia to niezwykłe widowisko. Jest to pokaz "miotania" ogniem przez jednego artystę lub grupę artystów. Polega on na manipulacji płonącymi przedmiotami. Zazwyczaj obiekty te posiadają jeden lub więcej nasiąkliwych końców (podobnie jak pochodnia), które są moczone w podpałce parafinowej i podpalane.

W sobotę (24.09) ogień znów zagości w Wasilkowie. Od godz. 16:30 przy rzece Supraśl na terenie rekreacyjnym Cypel będzie można podziwiać wyczyny ogniomistrzów. Na początek wystąpi grupa Cyrkplozja ze swoim spektaklem. Po nim odbędą się otwarte warsztaty nowocyrkowe. Artyści z Cyrkplozji poza wprowadzaniem uczestników w arkana sztuki nowocyrkowej przeprowadzą animacje dla najmłodszych. Na scenie festiwalowej przed wieczornymi pokazami zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Wasilków.

Głównym elementem wydarzenia będzie konkurs tańca z ogniem – fireshow. W tym roku do pokazów komisja dopuściła czworo solistów oraz jedną formację. Tegoroczni uczestnicy festiwalu przybędą z różnych stron Polski by rywalizować o tytuł "Ogniomistrza wschodu". Nie zabraknie też przedstawicieli Podlasia. Połączenie żywiołu ognia z tańcem i muzyką zapiera dech, hipnotyzuje i wprawia w zachwyt widzów. Występy uczestników i uczestniczek konkursu rozpoczną się o godzinie 19:00.

Festiwal zakończy się spektaklem ognia w wykonaniu Kolektywu Freakus.

Informacje o artystach.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39