Znowu korekta rozkładu jazdy pociągów. Spore zmiany na niektórych trasach z Białegostoku

2016.10.15 16:44
W niedzielę (16.10) wejdzie w życie zmiana rozkładu jazdy pociągów. Będzie ona dotyczyła niektórych połączeń kursujących na terenie woj. podlaskiego.
Znowu korekta rozkładu jazdy pociągów. Spore zmiany na niektórych trasach z Białegostoku
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Październikowa korekta wiąże się w dużej mierze z zaplanowanymi pracami na liniach kolejowych i będzie obowiązywać do 10 grudnia. Później wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy 2016/2017.

Największe zmiany odczują pasażerowie na trasie z Białegostoku do Czeremchy. W listopadzie rozpocznie się modernizacja linii kolejowej na tym odcinku. Codziennie kursują po nim dwie pary pociągów. Na czas prac konieczne będzie wstrzymanie ruchu na kilka godzin w ciągu dnia, dlatego całkowicie zmienią się godziny kursów z Białegostoku do Czeremchy, w niektórych wypadkach nawet o kilkadziesiąt minut. Pociągi będą jeździły zarówno we wcześniejszych, jak i późniejszych godzinach.

Prace zostały podzielone na kilka etapów. W każdym będzie obowiązywał inny rozkład jazdy. Zakończenie jest przewidywane na koniec przyszłego roku. Przewozy Regionalne apelują, aby zapoznać się ze zmianami w rozkładzie na konkretny dzień.

Także na trasie z Hajnówki do Siedlec pasażerów czekają dość istotne zmiany rozkładu, bowiem rozpocznie się kolejny etap modernizacji tego odcinka.

Na pozostałych trasach w województwie mogą nastąpić niewielkie, kilku- lub kilkunastominutowe zmiany w kursowaniu pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów. Na przykład pociąg REGIO relacji Białystok – Suwałki odjeżdżający o godz. 14.55, od 16 października będzie odjeżdżał aż 15 minut wcześniej, tj. o godz. 14.40; przyjazd do Suwałk o godz. 16.53.

Przy okazji Przewozy Regionalne wprowadzają promocję dla seniorów. Pasażerowie, którzy ukończyli 60 lat, kupią bilety jednorazowe na wszystkie pociągi krajowe o 25% taniej, natomiast na bilety okresowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) obowiązuje ich 10-procentowa zniżka.

Bieżące zmiany w rozkładzie nie dotyczą pociągów PKP Intercity zatrzymujących się w Białymstoku. W kraju, z powodu prac na liniach kolejowych, będzie wprowadzona komunikacja zastępcza (np. do Zakopanego) czy objazdy (trasa Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski). Do 10 grudnia wydłużono kursowanie weekendowego połączenia z Wrocławia Głównego do stacji Berlin Lichtenberg i z powrotem.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
24@bialystokonline.pl

1034 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39