Żołnierze organizują piknik w Białymstoku. Będzie można obejrzeć broń i nie tylko

2022.03.21 07:57
Podczas pikniku będzie można dowiedzieć się wszystkiego o zostaniu żołnierzem oraz o całym procesie rekrutacji. Zainteresowani będą mogli także obejrzeć sprzęt wojskowy.
Żołnierze organizują piknik w Białymstoku. Będzie można obejrzeć broń i nie tylko
Fot: Facebook WKU Białystok

We wtorek (22.03) na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku odbędzie się piknik "Zostań żołnierzem RP". Joanna Sebunia, referent w Wydziale Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku informuje, że podczas wydarzenia będzie można spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego.

Mieszkańcy Białegostoku oraz okolic będą mieli możliwość zapoznania się również ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu 16. Dywizji Zmechanizowanej oraz 18. Pułku Rozpoznawczego.

Osoby, które chcą zostać żołnierzami uzyskają na miejscu możliwość przystąpienia do rekrutacji. Chętni poznają warunki pełnienia służby wojskowej, o której opowiedzą żołnierze jednostek wojskowych oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, jak również podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej. Ponadto zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna Muzeum Wojska w Białymstoku.

Oprócz Białegostoku, żołnierze spotkają się również z mieszkańcami Supraśla na placu Wolności (23.03), a w czwartek (24.03) odwiedzą: Krynki (ul. Targowa), Sokółkę (plac przy Urzędzie Miejskim) oraz Tykocin (plac Czarnieckiego).

Szczegóły wydarzenia: Piknik "Zostań żołnierzem".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

465 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39